Od dužiny Tuláků těsně po táboře: píše Myšák Ferda

Napsala Jana Šoupalová dne 26.srpna 2010

...Slyšíte? Už zamykají. Uf. Letos to teda fakt trvalo. Nějak tu vegetili přesčas, mám ten pocit. Ty svoje mrňata už dávno odvezli a oni, staří, se tu furt plantají, všecko čistí jak pominutí, přenášejí, odnášejí, zaskládávají nám naše únikové cestičky krámama, které nejsou k jídlu...fakt už to trvá nějak dlouho a taky je jich jaksi víc než loni.

 
Ještěže jsme ty naše myší bacilky dostali aspoň do dvou stanů a zdárně dva z těch lidí vyřadili. No, možná jsme mohli produktivitu práce zvýšit a vyřadit jich víc ( i když prý tady nejsou všichni). Slyšel jsem, že někteří se na sušení a balení vykašlali, mají prý víc těch aktivit– nebo jak se to říká u lidí. A pak prý jim ta zkouška kamarádství na konci vyšla, hehe. Ale i tak jich tu je dost. A pěkně se nám za ty bacily pomstili, ani jediný pytlík s odpadkama tu nezapomněli...A toho hekání, jak bolí ruce a záda, už mi to fakt lezlo na myší nervy. Ale je konec. Naložili a odfrčeli. Oni smutní a my, jupikíííí, jsme teď tady zase páni my.

Alfons, ty maž pro svoji rodinku a bydlíte zase tam jak loni, za matracema, Apolena je už starší, tak ta může zpátky do matrace, zapomněli ji vyhodit, já se nastěhuju s děckama za barely a zbytek osazenstva může zabydlet kuchyň. Ale upozorňuji Vás, že letos to tady po sobě fest vypiglovali, ani stopa po našich cestičkách, smrdí to tu jarem a savem a taky nebudeme mít co baštit, všecko odvezli, škrobi. Tak aspoň že tu nechali ten kyblík s novinama, můžeme si postavit nová hnízdečka. To bude zas dřina než si to tu všecko upravíme podle svého gusta–loužičky, bobky, smrádeček. Jo, a venku to není o moc lepší. Všecko vyčistili, žádný kokino, šlupečka, ohryzeček, ba ani papírek od bonbónů a že toho po zbourání stanů všude bylo. Letos se fakt asi zbláznili, my je tady trpíme, jdeme jim z cesty a oni na nás takhle. No, ale teď je Bouda zas naše. Tak fofr, stěhujem se můj "myší národe" a bude mejdan. Minimálně měsíc máme od nich pokoj, dřív jak v září tady nebudou, a třeba už nepřijedou vůbec.... Myšákovy úvahy zapsalaOlga Oliška Palová

Duha Tuláci Olomouc