sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Kluci od Rysí řeky dovezli Betlémské světlo do Mohelnice

Napsal Dušan Sedlášek, Duha Kluci od Rysí řeky dne 15.prosince 2014

Jako každý rok posledních 7 let kluci z vodáckého oddílu v Mohelnici dovezli  domů Betlémské světlo přímo z Vídně, kde jej přebrali z rukou Dítěte světla, rakouského chlapce Tiziana Ronachera. Stalo se tak při ekumenické bohoslužbě v  největším vídeňském evangelickém kostele ve Vídni. (více)

Duhový geocaching a jeho přínos dužinám

Napsala Martina Tietzová dne 15.prosince 2014

Duhový gecaching byla zajímavá hra, které se zúčastnilo celkem 14 dužin.V první fázi projektu se vedoucí dužin seznámili s moderním zařízením GPS Garmin Oregon Pro life time a podnikali s dětmi výjezdy za skrýšemi  po celé České republice. V rámci výjezdů se děti učily manipulaci s GPS a poznávaly blíže rozmanité lokality skrýší. V každé skrýší čekal na nálezce úkol zadaný formou QR kódu, při jehož plnění se děti interaktivní formou seznamovaly se specifiky dané oblasti z přírodního nebo historického hlediska. (více)

Mikuláš v Kopretině

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 11.prosince 2014

Je 6.12 a k nám do klubovny jako obvykle zavítal Čert, Mikuláš a Anděl. V 15 hodin se pomalu začala scházet první skupina rodičů a dětí a tak se i čerti začali připravovat, jaké zlobidlo si asi odnesou… Naštěstí k nám dnes zavítaly samé hodné děti, a tak si je mohli rodiče zase všechny odvést domů, než, ale mohli děti za Mikulášem, museli si něco vyrobit. Aby Mikuláš taky viděl, jak šikovné děti to jsou. (více)

Ski víkend her

Napsala Lucie Rýdlová, Duha Bartoňka dne 9.prosince 2014

O víkendu 5. – 7. 12. se Duha Bartoňka vypravila do Krkonoš vyzkoušet první sníh na akci Ski víkend her. A nekecáme. Sníh opravdu byl a my mohli vyzkoušet kluski i lyže. V sobotu jsme si vyšlápli na Javor, kde jsme se učili ovládat kluski. Dále jsme si zahráli novou běhací, orvávací, týmovou a taktickou hru s frisbee. A vyzkoušeli speedbadminton. (více)

Bowling v Třemošné

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 2.prosince 2014

Na bowling do Třemošné zavítalo cca 50 nadšenců. Své síly změřili malí i velcí. Hrálo se ve třech kategoriích: 0 – 8 let, 9 – 15 let a nad 16 let. Pro menší děti byly nachystány i dráhy se zábranami, takže některé výsledky leckdy překonaly i dospělé hráče. Čas ubíhal jako voda a každý stihl odehrát minimálně 2 kola. Hodnocen byl součet obou odehraných kol. Jak nám to šlo, se můžete klidně podívat sami… (více)

VIP Víkend

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 27.listopadu 2014

Lelekovice u Brna, 21. – 23. 11. 2014 V půlce listopadu se mládež z Duhy Velké Medvědice vydala na další, letos už poslední, víkendovou akci. A ač VIP víkend je akcí již tradiční, typické pro ni jsou velmi netradiční zážitky. Organizátoři tentokrát využili polohy základny, a tak o sobotní program se postaraly atrakce nedalekého velkoměsta. Co však nikdo nečekal, byly cesty až za hranice zemské atmosféry… (více)

Eldorádo, 27. ročník, v duchu Her o trůny

Napsala Duha Klub Dlažka dne 27.listopadu 2014

Zápisy Eddarda Starka, strážce Severu, pobočníka králeRoku 297 po Aegonově vylodění do Sedmi království dorazila početná skupina rodů, které se chtěly ucházet o své místo v naší říši. Král Robert Baratheon rozhodl, ţe pokud tyto rody prokáţou svou způsobilost, svěří jim některá z volných území Západozemí. Rody bez výjimky dokázaly, ţe jsou více neţ schopné a jejich nové domoviny začaly zanedlouho prosperovat, populace rostla a brzy také došlo k jejich prvním vzájemným bojům. (více)

Výprava na Šerák 25.10.2014

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 26.listopadu 2014

Na této velmi pěkné výpravě si s námi pohrálo počasí ve všech směrech. Přijížděli jsme vlakem do Ramzové zahalené mlhou, na Čerňavě foukal vítr a z lanovkových sedaček otloukali led, na Šeráku mrzlo a všude kolem byla námraza, po cestě na Obří skály začalo svítit sluníčko a značně se oteplilo, u Vražedného potoka foukal studený vítr a v Ramzové už zase byla mlha. My jsme se však nenechali rozmary počasí zviklat a vše jsme zvládli na výbornou. (více)

Stmelovačky Duhy AZ Žďár nad Sázavou

Napsala Duha Alternativní zóna dne 26.listopadu 2014

V Duze AZ, která sídlí ve Žďáře nad Sázavou, každý týden probíhají tři schůzky. Pro letošní rok si děti vybraly tyto názvy těchto schůzek: Bagr–Čtvrteční 1.;  Bezmeňáci–Páteční 1.; Knightpork–Páteční 2. (více)

Kluci od Rysí řeky v říjnu 2014

Napsal Dušan Sedláček, Duha Kluci od Rysí řeky dne 24.listopadu 2014

Podzimní měsíc jsme zahájili tak, že jsme s Kluky od Rysí řeky vyrazili na další společnou akci s našimi kamarády z dětského domova v Přestavlkách u Hrochova Týnce. Pořádali zde Drakiádu, na kterou nás osobně pozvali. Bylo krásné počasí a dokonce i foukalo, takže draci létali skvěle. Zúčastnili jsme se zde mnoha soutěží, zabubnovali si s místními i zajezdili na překrásných koních. Myslím, že se všem akce líbila, hlavně jsme se znova se všemi viděli a upevnili kamarádství z letních akcí. (více)

Tři bratři na táboře Duhy Miřetín

Napsal Radan Kukal, Duha Miřetín dne 24.listopadu 2014

Duha Miřetín je spoluorganizátorem filmařského letního dětského tábora – Tábora Barrandov. Tábor Barrandov hostil světovou předpremiéru nové české pohádky Tři bratři. Právě zde na duhovém táboře se ve čtvrtek 31. srpna 2014 uskutečnilo úplně první veřejné promítání tohoto filmu. Autor scénáře Zdeněk Svěrák uvedl film ve vojenském stanu u říčky Krounky takto: „Děti, vaše oči a vaše uši budou za chvíli prvníma očima a ušima na celé planetě, které uvidí ve světové premiéře nový český film Tři bratři. My, co jsme ho dělali, jsme celí na trní. Jsme zvědaví, jestli se vám to bude líbit. Čím víc se vám to bude líbit, tím líp my budeme dneska v noci spát!“ (více)

CVVZ v Brně

Napsala Kateřina "Katóba" Palová, Duha Tuláci dne 23.listopadu 2014

14.–17. listopadu 2014 proběhla v Brně Celostátní vzájemná výměna zkušeností–setkání (nejen) pro ty, kteří pracují s dětmi. Heslem tohoto ročníku bylo "staň se dalším článkem", a tak účastníci celý víkend kromě získávání inspirace a zkušeností vyměňovali céčka, kontakty a úsměvy. (více)

Duhové školení lektorů a vedoucích zaměřené na přírodovědu

Napsala Duha klub Dlažka dne 6.listopadu 2014

Letos se opět uskutečnilo školení pod NIDV a to druhý a třetí zářijový víkend. Tentokrát se zaměřením na přírodovědu a to pod Duhou pod vedením Dzherryho a Mussura. Bylo super, že tam nebyli jenom staří známí, ale také více než polovina nových lidiček. Ať už z Duhy či jiných organizací, nebo takových, které toto téma prostě zaujalo. (více)

Dědeček Čoko a babička Deli

Napsala Duha klub Dlažka dne 5.listopadu 2014

Začal podzim, všude žloutnou listy, večer přichází brzy, a co to tedy znamená? Přeci potáborová setkání. Dědeček Čoko a babička Deli vždy bývá takovou první zastávkou. I letos nás přivítala základna v Rajnochovicích, kde se toho hodně změnilo, místo sporťárny a  dílny zde stojí nová přístavba, ještě sice není dokončená, brzy se dodělá. Účastníci, kteří zde dlouho nebyli, koukají dále a říkají si, kde je bazén? Ten tu také již nějaký ten pátek není. Předpověď slibovala sluníčko, ale ať v sobotu ráno koukám, jak chci, moc daleko nevidím, přede mnou je totiž mlha, vadí nám to? (více)

TULÁci nakrojili třicítku...

Napsala Olga "Oliška" Palová, Duha Tuláci dne 5.listopadu 2014

Je to téměř neuvěřitelné, ale je to tak! V září tohoto roku jsme opravdu oslavili dvacáté deváté narozeniny – skromně, v tělocvičně a pouze s tradičním narozeninovým dortem. Na sentimentální rozjímání nějak není čas, to si necháme až na tu třicítku. Zatím to vypadá, že se jí dočkáme. Opět přišli nováčci, ale na druhé straně zase to naše „toulání“ dost lidí vzdalo, takže stavy jsou zhruba stejné. Z těch, co pamatují narození „tuláckého miminka“, zůstali už jen Bigoněk, Oliška, Luciper a Hak. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data