sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Setkání mládeže v Terezíně

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 9.června 2014

Duha Tangram vyslala své 3 delegáty na společné setkání česko- německé mládeže v Terezíně. Akce byla organizována z Tandemu Plzeň. Celý víkend mohli mladí lidé absolvovat soustu zajímavých a informačních workshopů, aktivně se zapojit a také vyzkoušet své znalosti z němčiny. Náš účastník Ondra o tomto setkání napsal: (více)

Příprava mezinárodního tábora - Klaffer 2014

Napsal Jaroslav Hadaš, Duha Orion dne 4.června 2014

Do Klafferu pojedou mládežníci  Duhy Orion a Vega z Krnova již šestým rokem. Při výběru účastníků, později členů Duhy, spolupracujeme se SOŠ dopravy a cestovního ruchu. Ve dnech 9.–11. května probíhala v rakouskému Klafferu příprava mezinárodního tábora organizovaného v rámci programu EU „Mládež v akci“. (více)

Duhový most 2014 byl opravdu super!

Napsal Petr "Hryzal" Doseděl, Duha Lutín dne 2.května 2014

Pátek 25.4.2014, už jsem si zvykl, že v den, kdy jedeme na akci se něco nepovede, ale kvůli příběhu, jak jsem si nešťastně zabouchl ráno klíče v bytě to teď nepíšu. O půl paté jsme se konečně všichni šťastně sešli, dvěma auty vyjeli směr Žďár nad Sázavou a v průběhu víkendu opět ukázali, že my Lutíňáci jsme prostě jiní! (více)

Duha Tangram oslavila Den země sázením stromků

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 2.května 2014

O velikonočních svátcích se skupina mládeže z Duhy Tangram opět spolu sešla a oslavila Den země (22. 4.) výsadbou 210 sazenic mladých smrčků. Rostlinky jsme předem zajistili v lesní školce v Jesenném u Semil. Atmosféra byla suprová, naši mladí členové měli hezký pocit, že pomohou přírodě. (více)

Lanování ve městě

Napsal Pavel Polehňa, Duha Úsvit dne 2.května 2014

V neděli 27. 4. 2014 pořádala DUHA–dužina Úsvit v hlavním uherskohradišťském parku–Smetanových sadech akci pro širokou veřejnost–Lanování ve městě. Jednalo se již o 8. ročník této naší akce. (více)

Výsledky fotosoutěže z Duhového mostu

Napsal Radim Glajc, Duha Alternativní zóna dne 30.dubna 2014

Vyhlášení fotosoutěže z Duhového mostu je tady! Sešlo se celkem 18 soutěžních fotek ze 3 dužin. Každý vedoucí z AZ mohl dát hlas až 3 fotkám. A výsledné pořadí je následující: 1. místo: Kopretina–11 hlasů 2. místo: AZ–10 hlasů 3. místo: AZ–5 hlasů Gratulujeme! Slíbené odměny dostaly všechny 3 dužiny, které dodaly fotky do soutěže. (více)

Slohovka o Duze

Napsala Barča Kosová, Duha Jasmín dne 30.dubna 2014

Poděkování a report z Duhového mostu

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 28.dubna 2014

Duha Arabela uděluje velkou pochvalu všem organizátorům Duhového mostu. Děkujeme za pěkné a netradiční přivítání. Naučili jsme se nové a zajímavé aktivity, super byl přístup všech lektorů. Na výbornou byla celá organizace, hlášení rozhlasem nemělo chybu. Všichni věděli, co mají dělat, kam mají jít a co si mají vzít. Hodně mi to pomáhalo, abych se orientovala v tom, kam mám děti posílat a nemusela jsem složitě hledat. (více)

Piráti s Karibigem přešli Duhový most

Napsal Petr "Big" Glajc dne 27.dubna 2014

Poslední dubnový víkend byste v Základní škole na ulici Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou hledali pilné žáčky marně. Škola byla totiž plná pirátů. Přijeli sem z celé České republiky na setkání dětí a mládeže celostátního občanského sdružení Duha, které na principech zážitkové pedagogiky organizuje volnočasové aktivity pro děti a mládež.  Tyto srazy s názvem Duhový most se konají pravidelně a mají přispět ke stmelení všech základních článků, prohloubení či navázání nových přátelství a předávání zkušeností v dobrovolnické práci s dětmi a mládeží. (více)

Brigáda na základně Dlažky v Rajnochovicích

Napsala Katka Drnková, Duha klub Dlažka dne 23.dubna 2014

ak je za námi další dlažkovská brigádka. Brigádka proto, že se nás nesešlo moc, ale o to usilovněji jsme se pustili do větrání chatek, ohýbání rohlíků k snídani, zahřívání laviček, kontroly krabic stolních her... No dobrá, tak taky do umývání umýváren (neměly by se umývat samy, jak vyplývá z jejich názvu?), malování kdečeho (specialistou Rosťou), čištění sprchových koutů (specialistkou Aličkou, která uměla vydávat pískavé zvuky k  nerozeznání podobné utírání skla, když jsem se nedívala...:-)) a oken (odbornice Míša a Hanka), drhnutí kuchyně a třídění povlečení (Jitka, Alice  a další zapálené hadrářky) a odstraňování drnů z hřiště (specialistou Dr.Nkem) (více)

Maškarní

Napsala Romča Kohoutová, Duha Kopretina dne 7.dubna 2014

Nedělní odpoledne 30. 3. 2014 patřilo maškarnímu bálu pořádanému sdružením Duha Kopretina Plzeň. A i když konkurencí bylo krásné slunné počasí, tak účast byla hojná. Už u vstupu do sálu čekalo na děti překvapení v podobě svačinky a krásné knížky a také pamětní listiny, která obsahovala na zadní straně informace o dalších pořádaných akcích, které potěší mnoho dětí každého věku. (více)

Zimní rodeo

Napsala Světlanka Jarolímová, Duha klub Dlažka dne 7.dubna 2014

Letošní zimní rodeo mělo zimu opravdu jen v názvu … V Pohořanech u Olomouce rašila travička a pupeny vypadaly, že vyběhnou během našeho pobytu.  A tak se hrálo venku ringo i další míčové hry. Děti pobíhaly s radostí venku. V chatě bylo příjemně a plno. Třicítka zimních rodeáků si užila všeho, jak venkovních aktivit, tak i vypečených her uvnitř. Hrály se stolní hry (všichni) i hry v místnosti (děti s Mácou, Adélou a Sabčou). Potýkali jsme se záplavou pochutin od Vandy i s dobrými moky (díky). A vrcholy akce? (více)

Z deníku Duhy SVČ

Napsala Marie Mertlíková, Duha SVČ dne 2.dubna 2014

My jsme si výlet do Prahy šetřili na jaro. A protože letos zima nic moc, předpokládali jsme, že o našich jarních prázdninách–v týdnu od 10. do 15. 3. 2014–bude už v Praze opravdu jaro. Nebylo. Do Prahy jsme přijeli večer 12. a hned další den, tj. 13. 3. 2014 jsme se vypravili do Prokopského údolí. Divoká krajina tak blízko našeho hlavního města (nebo přímo v něm) nás všechny nadchla. Děti si to opravdu užívaly. Krátce po poledni nás GPS dovedla na místo, kde by měl "Poklad" být ukryt, ale ne a ne ho najít. Tak jsme si dali relax, posvačili a koumali, co dál. (více)

Schůzka aktivních Dlažkařů v Klubu

Prvního února se sešla v Přerově řada našich vedoucích za účelem zkvalitnění nabídky našich aktivit pro veřejnost a zejména pro školy. Rušná diskuse vyústila ve velmi dobré závěry – teď už je jen uvést do praxe. Díky všem a zejména Dzherrymu za tuto aktivitu. těšíme se na další pokračování a zejména na výsledky.     Mussur

Dobrodružná výprava v Pekle

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 31.března 2014

Letošní jarní prázdniny byly opravdu jarní. Jako každoročně se náš pobytový tábor konal v Jizerských horách, v obci Josefův Důl. Jezdíme sem již několik let a tak jsme zvyklí, že je tu vždy velká hromada sněhu a krajina kolem nás jiskřivě bílá. Letos nastala velká změna, možná, že vlivem globálních problémů, ale také je možné, že příroda si jen potřebovala, odpočinout. Nedá se nic dělat. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data