sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

DOBA LEDOVÁ: Cesta za oříškem (anketa)

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 26.března 2014

Letošního jarního hravého týdne se zúčastnilo celkem 11 dětí, 7 kluků a 4 holčičky. Zde jsou jejich postřehy a názory na celý tábor. (více)

Dvanáct případů Sherlocka Holmese

Napsal Radek Hrachovec, Duha Velká Medvědice dne 26.března 2014

Rudolfov, 28. 2. – 2. 3. 2014 První víkend v březnu pořádala DUHA Velká Medvědice první letošní akci pro mládež. Na účastníky tentokrát čekala celá spousta záhad a nevyřešených případů, s kterými si Scotland Yard už leta láme hlavu. Na tři dny se tedy přeměnili na pomocníky Sherlocka Holmese, příslušníky Scotland Yardu, ale i padouchy pod vedením Moriartyho a rozhodli se všechny případy vyřešit. Jenže ono bylo trochu komplikovanější… Naštěstí i Doktor Watson byl přítomen, a tak si o průběhu celé akce můžeme přečíst v jeho dopise:... (více)

Hravý příměstský tábor aneb Doba ledová: putování za oříškem

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 26.března 2014

Zimě letos venku odzvonilo až příliš brzy, tak proč si ji neudělat u nás v Dlažce a rovnou tu pořádnou dobu ledovou. Putování za oříškem, takto byla doba ledová motivována. Že se dětem líbila, je jasné. Na putování jsme se vydali v pondělí ráno s 11 nadšenými dětmi. Některým trvalo necelých 5 minut na to, aby se aklimatizovali, jiným sice trochu déle, stala se z nás ale dobrá parta a prožili jsme hodně zábavy. (více)

Hurá do hor s GPS

Zveme všechny dužiny na cestu za poklady Jizerských hor. Poblíž Ještědu a obce Pěnčín čekají na duhové výletníky poklady, „ zakopané“ Duhou SVČ a Duhou Jasmín. Každý lovec pokladu v krabičce nalezne malou duhovou odměnu a současně se zábavnou formou dozví něco zajímavého o nádherné, chráněné, krajinné oblasti Jizerských hor. (více)

Kam za kulturou? No přece do Dlažky!

Napsala Alice Šrámová, Duha klub Dlažka dne 27.února 2014

Díky ní jsem totiž za posledních pár měsíců dohnala svůj kulturně hudební deficit. Začalo to listopadovým Hudboslovením. Poctivě jsem šla na všechny koncerty: Radůzu, Jamese Harriese i Lenku Dusilovou. Každý večer byl jiný, bezvadný, nabitý osobitou muzikou. Lenka Dusilová mě překvapila svou nečekanou skromností a plachostí. Během jejího vystoupení jsem si říkala, že mikrofon by stačilo zapínat jen při mluveném projevu, při zpěvu byl naprosto zbytečný. (více)

Zimní rodeo bez zimy

Napsala Alice Šrámová, Duha klub Dlažka dne 27.února 2014

Tak fajn, mám za sebou slibovanou osmou víkendovku. Kovbojové na rodeo nedorazili, sněhobílí býci taky ne (že by chyba v GPS?), zato dorazila fůra známých tváří. V pátek večer jsme sice neházeli lasem, ale vědomostmi ze školních lavic–a proč by ne? Když může být venku místo zimy jaro, tak my si můžeme místo koulování připomenout třeba Mendělejevovu tabulku. (více)

Duhový most

Napsala Stáňa Kantorová dne 3.února 2014

Duha Alternativní zóna zve duháky na Duhový most do Žďáru nad Sázavou. (více)

S GPS po stopách našich předků

V letošním školním roce dužiny  v rámci projektu „ Jít k duhu“  zakládají vlastní duhové skrýše v nádherných koutech naší republiky.   Hledejte s námi  duhový poklad ukrytý v záhadných megalitických stavbách bájných Keltů  u Kounova, pátrejte  po stopách  praobyvatel pražské kotliny z doby kamenné v Prokopském údolí, nahlédněte do obydlí pravěkých lovců v Přerově nebo odhalte tajemství skrývající se  na  místě Mariánských poutníků ve Svatém Hostýně. (více)

Posílám AHOJ do dužin …

Napsala Veronika Matlochová, Duha Wakan dne 28.prosince 2013

Stáňa mě vybídla něco napsat o činnosti naší malé dužinky Duha Wakan Vlkoš, která se k Duze připojila tento rok 2013. Původní záměr byl jen zaštítění letních stanových táborů, které připravujeme již mnoho let, vždy pod hlavičkou nějaké organizace… zůstali jsme však bez zastřešení… tak jsme zde a jsme rádi. (více)

Naše návštěva Berlína

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 19.prosince 2013

Student Střední školy pro nevidomé a slabozraké Zdeněk Priesler se zúčastnil mezinárodního projektu mládeže spolu s Duhou Tangram. Sám je také nevidomý a k orientaci mu pomáhá velmi dobře vycvičený pejsek, který s námi celý projekt absolvoval. O tomto projektu v Berlíně napsal Zdeněk článek a některé jeho dojmy si zde můžete přečíst. (více)

Pohádkový víkend aneb legendární parta je zpět

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 19.prosince 2013

Již podruhé v tomhle roce jsme se s Májou a Martinem rozhodli uspořádat víkendovou akci pro děti, tentokrát v předvánočním termínu. Ani jeden z Nás nečekal tak velkou účast (všem, kteří tuto akci propagovali, vřele děkujeme). 13 dětí, to byl finální počet. (více)

Mikulášská

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 18.prosince 2013

Někteří lidí se myslí, že jezdit na víkendové akce je zbytečné, protože než se to pořádně rozjede, tak je konec. Opak je ale pravdou, vřele všem doporučuji, aby těch pár korun investovali, a i když se jedná jen o víkend, aby se zúčastnili.  Mikulášská je jedna z těch akcí, která je narvaná klidně i dva měsíce před zahájením. Letos se nás tam sešlo podle mého názoru pomalu 90. (více)

Literární toulky v Krkonoších

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 18.prosince 2013

Několik členů z Duhy Tangram připravilo v říjnu pro 23 studentů a 3 pedagogy ze školy pro zrakově postižené v Nových Butovicích jeden velmi zajímavý a také poučný víkend. V okolí Vysokého nad Jizerou si s pomocí učitelek této školy vytipovali vhodná a zajímavá místa, která mají spojitost s našimi českými spisovateli. Termín v říjnu byl nasměrován na týden, kdy se koná ve Vysokém tradiční přehlídka amatérských divadelních skupin. (více)

Festival se slovinském Kamniku

Napsala Lucie Lustigová a Marta Hučínová, workcampy dne 17.prosince 2013

Workcamp byl super. Byl to můj první workcamp a myslím, že překonal má očekávání. Organizátoři byli ochotní a vstřícní a dobrovolní byli také fajn. Byl to pro mě trochu netradiční festival, jelikož trval deset dní!  Většinou jsem se setkala s festivaly, které byly přes víkend nebo méně dní, a proto mě zaujal právě tento.  (více)

Ekologický festival ve Švýcarsku a setkání s Indiány

Napsala Anna Polášková, workcampy dne 17.prosince 2013

19 dní plných nevšedních okamžiků, nečekaných situací zapříčiněných mezinárodní rozdílností (španělskou, japonskou, indonéskou, holandskou, ukrajinskou, indiánskou, českou a tou švýcarskou), mnoho momentů štěstí, minut mohutného upřímného smíchu a překvapení – přesně takový pro mě byl workcamp ve Švýcarsku! (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data