sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Duha Divadlo Expekus v květnu

Napsala Jana ©oupalová dne 22.května 2012

Vážení diváci, zveme Vás na naše představení Nové Apokryfy, na nový pohled do zákulisí nejznámějších biblických příběhů, dne 23. května 2012, na Klamovku na Praze 5. Více informací je v příloze, těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Jeden víkend, mnoho zážitků

Napsala Jana ©oupalová dne 17.května 2012

Jeden víkend, 13 dobrovolníků Čechů i cizinců, práce, hlína, plevel, kameny, vykopávky ze 13. století, vyhlídka a Albrecht z Valdštejna 100x jinak. Takový byl Tamjdem, víkendový dobrovolnický projekt, který se o víkendu 4.-6. května konal na pomoc Valdštejnské Lodžii na Jičínsku. (více)

Zámeček píše o proměnách dětských domovů, v anketě Zlatý střední získal 3. místo

Napsala Jana ©oupalová dne 17.května 2012

PRAHA (11. května 2012) – Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává Duha Zámeček z Havířova (organizační jednotka sdružení Duha) , obsadil v prestižní anketě Zlatý středník třetí místo v kategorii časopisů státní, veřejné a neziskové sféry. Anketu vyhlašuje profesní sdružení PR Klub, podle odborníků má v záplavě podobných soutěží a anket největší kredit. (více)

Víkendovka na Kaprálově mlýně přinesla spokojenost na dvěstě procent!

Napsala Jana ©oupalová dne 14.května 2012

Tereza Dumská (organizátorka Tamjdemu): V pátek, 27. dubna jsme ve skupině 12 dobrovolníků dorazili do Kaprálova Mlýna, kde jsme se chystali strávit víkend prací pro budoucí ekologické středisko Kaprálův Mlýn, poznáváním samotné organizace, blízkého okolí, spoludobrovolníků i sebe sama. Jinými slovy do tamního mlýna zavítal Tamjdem, víkendový dobrovolnický projekt, který realizuje Duha v rámci programu Trochujinak. Tamjdem nabízí Čechům i cizincům z celé České republiky nevšední dobrovolnické zkušenosti a poznání společenských aktivit českých nevládních organizací opravdu zblízka. (více)

Co chce člověk dělat, na to si vždycky čas najde, říká Katka Palová oceněná Duhovou štafetou

Napsala Jana ©oupalová dne 11.května 2012

Na 24. Velké Duze byla oceněna pětice dobrovolníků Duhy Duhovou štafetou. Katka Katóba Palová obdržela toto duhové ocenění za její nadšení dělat něco pro ostatní, nápady a energii, kterými inspiruje své okolí. Katka Palová je místopředsedkyní olomoucké dužiny Duha Tuláci, vysokoškolskou studentkou, členkou Správní rady Galénova nadačního fondu a hlavně zapálenou oddílovou veducí. Ahoj Katóbo, v letošním roce jsi zase prvňáčkem–začala jsi studovat na vysoké škole, jak se cítíš? Jak se změnil tvůj styl života? Ahoj Jani, to, že jsem nastoupila na vysokou školu, pro mě opravdu byla docela velká změna. Studuji psychologii a moc mě to baví. (více)

Jarní úklid v klubovně Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 11.května 2012

Martina Václavovičová, Duha Kopretina, Plzeň: Naše naplánovaná brigáda byla na neděli 6.5. 2012 od jedné do pěti hodin. Celý týden bylo nádherně a zrovna, když jsem odjížděla na brigádu, začalo poprchávat. Ale i tak naše pracovní nasazení to odvrátit nemohlo. Ihned po příjezdu do klubovny jsme si rozdělili práci a začali makat. Někteří se vrhli na úpravu zahrady, jiní umývali výlohu, další vytvářeli nástěnku. (více)

Duha Paprsek na pětidení výpravě v Jeseníkách

Napsala Jana ©oupalová dne 3.května 2012

Duha Paprsek: Na přelomu dubna a května (27.4.- 1.5. 2012) uspořádala Duha Paprsek Krnov prodlouženou pětidenní víkendovku v Lipové-lázních na penzionu Hanes. Po celou dobu nám přálo počasí, bylo slunečno a velmi teplo, a tak jsme mohli realizovat připravený bohatý program. Sobotu jsme věnovali celodennímu výletu. Vyrazili jsme pěšky z  Lipové-lázní nejprve na prohlídku jeskyně "Na Pomezí", tyto krasové jeskyně jsou známé svou pěknou krápníkovou výzdobou. (více)

Víkendové školení dobrovolníků Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 3.května 2012

Duha Kopretina: Byl to jedinečný a naprosto úžasný víkend (27. 4. 2012 — 29. 4. 2012). Díky skvělému vedení naší školitelky Moniky Novosádové jsme měli opravdu možnost poznat více sami sebe, sebe navzájem a nad spoustou věcí se zamyslet a zapracovat. Celé školení probíhalo v hotelu Elsyn dvůr na Šumavě. Akce byla podpořena dotací z MŠMT – Klíče pro život. (více)

OurSpace: S ministrem Pospíšilem o přímé volbě

Napsala Jana ©oupalová dne 16.dubna 2012

Aneta Skřebská, Duha Participace: Návrh nového zákona o přímé volbě prezidenta vyvolává řadu otázek i mezi mladými lidmi. S nimi přijel 6. 4. 2012 do Brna diskutovat jeho spoluautor, ministr spravedlnosti, JUDr. Jiří Pospíšil. Společně s politologem Jiřím Kelnarem objasňovali výhody, nevýhody a následky přímé volby pro koordinační tým a dobrovolníky projektu Our Space (mezinárodní projekt pro vytvoření nová online sociální sítě pro mládež). K diskuzi byli přizváni členové dětských parlamentů, účastníci probíhající Parlamentní výměny zkušeností. (více)

Šmoulí vesnička pod Olympem

Napsala Jana ©oupalová dne 16.dubna 2012

Duha Klub Dlažka, Rajnochovice 5.-8. 4.2012: Neděle, brzké ráno. Sedím u krbu a dívám se do ohně. Vidím tam vše, co jsem za posledních pár dní zažil, a je mi líto, že už je to za námi. Kolem krbu nás sedí asi pět, ale je ticho, protože nikdo nemluví. Všichni ví, že za pár krátkých hodin se rozjedou domů, a tak vzpomínají, co všechno tady zažili. Těch úžasných pár dní mimo realitu všedního šedého světa. (více)

Tamjdem na Hartenbergu a průzkum okolí

Napsala Jana ©oupalová dne 10.dubna 2012

Gábina, Tamjdem: Přelomový březnový a dubnový víkend jsme se i přes předpověď nepříznivého počasí vydali strávit víkend trochu jinak s Tamjdemem na hrad Hartenberg. Sešlo se nás 7 odvážlivců, jak z Čech, tak i ze zahraničí s cílem pomoci neziskové organizaci skrze nevšední dobrovolnickou zkušenost. Občanské sdružení Hartenberg, jenž vzniklo teprve v roce 2008, je unikátní projekt na obnovu hradu Hartenberg, ale nejenom to. (více)

Duhová brána rozevřela přátelskou náruč, Velká Duha zvolila nové vedení

Napsala Jana ©oupalová dne 6.dubna 2012

Během víkendu 30. 3. -1.4. 2012 se v 3. ZŠ ul. Komenského ve Žďáru nad Sázavou setkalo přes sto třicet členů Duhy z čtyřiadvaceti dužin, aby se spolu vzdělávali, diskutovali, seznamovali, hráli hry a  sportovali a hlavně si užili vstřícné společenství podobně naladěných lidí. Kdo váhal a nakonec na Duhovou bránu nepřijel (nebo se nestihl přihlásit), přišel o  hodně. (více)

Začínáme chodit k duhu

Napsala Jana ©oupalová dne 6.dubna 2012

Čtvrtým měsícem pokračujeme v realizaci klíčové aktivity Jít k duhu, kterou naše sdružení zahájilo v lednu 2012 jako součást velkého projektu spolupráce čtyř spolků, pod souhrnným názvem Činy mluví aneb Cesta k odpovědnosti. Sestavili jsme pro náš projekt lektorský tým, který proškolí vedoucí dužin během třetího víkendu v září. Největší propagaci projektu Jít k duhu pro dužiny jsme podnikli na vzdělávací akci pro všechny vedoucí sdružení Duha, Duhové bráně ve Žďáru nad Sázavou (30.3.–1.4. 2012), kde proběhla motivační část s praktickou ukázkou geocachingu. (více)

Co je nového v projektu OurSpace?

Napsala Jana ©oupalová dne 4.dubna 2012

Dominika Pudilová (koordinátorka projektu), Aneta Skřebská, Jana Šoupalová: Duha je jedním z partnerů zapojených do mezinárodního projektu Evropské komiseOurSpace -The Virtual Youth Space. První setkání partnerů projektu Our Space v roce 2012, a celkově už páté od startu před dvěma lety, se odehrálo ve dnech 16.–17. února v Paříži, v  centru Charles Léopold Mayer Foundation. Pozornost přítomných se zaměřila zejména na praktické fungování připravovaných webových stránek diskusního prostředí projektu Our Space. (více)

Jarní lampionový průvod s Duhou Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 4.dubna 2012

Duha Kopretina, Plzeň, Klára Kadlecová: V neděli 4.3.2012 jsme se vydali na lampiónový průvod, který začal v  podvečerních hodinách. Sraz byl u divadla J. K. Tyla, kde děti dostaly lampiony a první úkol. Zkrášlit plácek před divadlem motivy jara. Všichni kreslili především kytičky a sluníčka, ale našel se zde i tank. Poté, co děti dokreslily, rozsvítily se lampióny a my se vydali okolo konzervatoře a Západočeského muzea až k Hurvínkovi. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data