sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Česko-německé Velikonoce v zemi syslů

Napsal Hynek Peèinka dne 27.dubna 2011

Letos připadly Velikonoce až na konec dubna, tedy na dobu, kdy už se všechno nalévá a pučí anebo aspoň vylézá z děr a úkrytů. Navíc bývá kolem svátků delší volno, a tak právě 21. – 25. dubna proběhl v Českém krasu nedaleko Berouna již třetí ročník česko-německého setkání mládeže s názvem „Winds of Change“. Stejně jako ročníky minulé měly i tuto akci na svědomí mladí přátelé přírody z obou zemí, konkrétně Duha Velká Medvědice a NFJ Württemberg z jihu Německa. Zemi syslů, tedy Český kras, ale i sebe poznávali ze všech stránek.   (více)

Tamjdem s lemury a velbloudicí Ájou

Napsala Jana ©oupalová dne 26.dubna 2011

Tamjdem: O víkendu 15.-17. dubna jsme zavítali do ZOO Parku v Zájezdu. Naše dobrodružství začalo už při cestě. Nejdříve jsme nestihli autobus a  pak ten další měl menší dopravní nehodu… tím se náš příjezd trochu zpozdil. Ale I tak jsme měli po milém přivítání čas si prohlédnout celou ZOO. Viděli jsme zvířata všeho druhu – od chameleonů po velblouda, od lemurů po mandrily, pidi klokany a rysy. Někteří z nás přespávali ve stanech v budoucím výběhu lam, jiní zas v malém domečku. (více)

Mafie pošesté

Napsala Jana ©oupalová dne 22.dubna 2011

Duha Gymnazion klub: Mafie je kriminální organizace s přísnou hierarchií původně operující v Itálii. Mafie je ale také vícedenní městská hra zaštítěná Duhou Gymnazion klubem, která probíhá v Praze už po tolikáté, že se o ní lidé začínají bavit jako o každoroční.   (více)

Další informace o projektu OurSpace – The Virtual Youth Space

Napsala Jana ©oupalová dne 20.dubna 2011

Projekt odstartoval 1.července 2010 a tvrat bude tři roky. Vždy jednou za čtvrt roku je pořádáno setkání všech partnerů projektu. Pro zatím proběhly setkání dvě, jedno v Athénách v červenci roku 2010 a druhé v Londýně v listopadu roku 2010. V květnu 2011 se uskuteční další setkání v rakouském městě Kremže. (více)

Katóba z Duhy Tuláci píše o šumperské RVVZ, zve na CVVZ

Napsala Jana ©oupalová dne 12.dubna 2011

8. – 10. dubna 2011 proběhla v Šumperku Regionální vzájemná výměna zkušeností (RVVZ), na kterou jsem vám před pár týdny posílala pozvánku. Za Duhu (z dužin Duha Tuláci OlomoucDuha Křišťál Lutín) se letos účastnilo 10 lidí, z toho 4 jako lektoři, což je úspěch. Škoda jen, že to jsou pořád ti samí. Věřím tomu, že každý z nás má co učit druhé a  zároveň co naučit sám sebe a RVVZ je ideální příležitost. Program začínal už v pátek. Nabídka byla na takhle „malou“ akci poměrně velká a rozhodně zajímavá. (více)

Scrabble turnaje v Přerově

Napsala Jana ©oupalová dne 12.dubna 2011

Duha Klub Dlažka uspořádala kvalifikační turnaj na mistrovství republiky ve scrabble jednotlivců, konal se 27.3.2011 v jídelně Prechezy Přerov. Za účasti takřka celé české špičky scrabblových hráčů včetně loňského mistra republiky Pavla Podbrdského se turnaje zúčastnilo 64 hráčů. Po osmi kolech si vítězství odvezl Michal Sikora se sedmi vítězstvími. O den dříve proběhl za účasti pěti týmů na stejném místě turnaj dvojic a zde si vítězství odvezli po tuhém boji Pavouci.

Ahoj, tady Školicí centrum Přerov a Duha Klub Dlažka

Napsala Jana ©oupalová dne 6.dubna 2011

Ahoj, tady Školicí centrum Duhy Přerov a Duha Klub Dlažka, víme, že stěžejní akcí Duhy na jaře je Duhová brána, kde samozřejmě nebudete chybět. Ale i my chystáme pár akcí, které by vás mohly zajímat. Už o  nich určitě víte, ale přece jen jedno z vzdělávacích hesel zní "Opakování je matkou moudrosti".  A tak zveme na (klikni na název kurzu) ... (více)

Duha Zámeček připravuje Expedici Mukačevo 2011

Napsala Jana ©oupalová dne 1.dubna 2011

Děti z dětských domovů pomáhají svým ukrajinským kamarádům. Duha Zámeček připravuje „Expedici Mukačevo 2011“, ojedinělý projekt pro děti z dětských domovů z České republiky. O letních prázdninách dvacet dětí z českých ústavních zařízení pojede na tábor do sirotčince na Ukrajině. S nápadem přišly děti samy.     (více)

Ukrajina, země statečných dětí

Napsala Jana ©oupalová dne 1.dubna 2011

Reportáž byla publikována ve 100. čísle časopisu Zámeček pro děti z dětských domovů: V ukrajinském děcáku jsem byl bezmála tři týdny. V obrovském baráku žije 170 dětí. Většina kluků a holek nemá rodiče vůbec nebo, jak sami říkají: „Stojí za nic.“ „Moje máma moc chlastá vodku a fotra už nemám,“ řekl mi čtrnáctiletý Slavik. „Teď už jsem tady a mám aspoň co jíst a je tu teplo, jsem ve třetí spalni“ dodal a běžel hrát fotbal. Spalňa je velká místnost, která mi svými vysokými stropy připomínala tělocvičnu. V takové spalni spí až třicet dětí. (více)

Školení zdravotníků zotavovacích akcí

Napsala Jana ©oupalová dne 28.března 2011

Duha Klub Dlažka aneb Školící centrum Duhy v Přerově připravila po dva víkendy v březnu za účasti špičkových doktorů i dalších specialistů školení zdravotníků zotavovacích akcí. Jedenáctka statečných zde probrala základní právní předpisy – od zákona o veřejném zdraví, přes vyhlášku o zotavovacích akcí až po vyhlášku o veřejném stravování. Ale také pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci s dětmi a mládeží, veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci, práva a povinnosti provozovatele a organizátora tábora z hlediska ochrany zdraví. A samozřejmě práva a povinnosti zdravotníka. (více)

Jarní víkend v zimě? S Dlažkou je vše možné!

Napsala Jana ©oupalová dne 25.března 2011

Duha Klub Dlažka: Tak a máme to za sebou? Zimní Jarní víkend (18.-20.3.)? Zimní–protože v zimě, chladu a na sněhu! Jarní– protože jarovyvolávající, jaroslibující a plný touhy po jaru! Kosa byla přes víkend velká, ale to nezabránilo řadám lidu navštíviti akce Dlažky. Klubáci, Duháci i  Duhyně, přátelé i úplně cizí! Mladí i starší (od 6 let do věku přesahující sedmdesátku! (více)

Expedice Mukačevo 2011 - letní akce pro děti z dětských domovů

Napsala Jana ©oupalová dne 24.března 2011

Duha Zámeček: Ukrajina – země statečných dětí. Tak nazval Gracián ve 100. čísle Zámečku článek o svém pobytu v dětském domově v Mukačevu, kde jako dobrovolník prožil téměř tři týdny. Poznal tam mimořádně těžké životní podmínky dětí a zároveň to, že jsou stejné jako kluci a holky u nás. (více)

Mám ráda výzvy“ Říká Lenočka z Duhy Křišťál, která byla oceněná Duhovou štafetou

Napsala Jana ©oupalová dne 21.března 2011

Lenka Lenočka Pospíšilová je šéfkou lutínské dužiny Duha Křišťál. Přestože Lutín není příliš známým místem na mapě ČR, Duha Křišťál si v našem sdružením drží zvučné jméno už mnoho let. Lenočka byla na  na 23. Velké Duze oceněna Duhovou štafetou a spolu s ní i další, teprve 19 letý vedoucí Petr Hryzal DosedělDuhy Křišťál. Lenočka je důkaz, že inspirující vedoucí své nadšení umí předat dál. Více v rozhovoru s oceněnou Lenočkou. (více)

OurSpace otevře virtuální prostor pro mladé lidi

Napsala Jana ©oupalová dne 21.března 2011

Duha se zapojila jako jeden z partnerů do nového mezinárodního projektu Evropské komise – OurSpace–The Virtual Youth Space .  (více)

Mě to prostě baví... Duhová štafeta pro Petra Hryzala Doseděla

Napsala Jana ©oupalová dne 17.března 2011

Petr Hryzal Doseděl (19 let) z Duhy Křišťál je prozatím nejmladší z oceněných dobrovolných vedoucích Duhy. Na 23. Velké Duze v listopadu 2010 převzal Duhovou štafetou z rukou prezidentky Marty Školkayové. Ahoj, Hryzale, letos máš před sebou docela náročný rok, jak se cítíš? Můžeš trošku naznačit své plány? Plány? Projít čtvrťákem, odmaturovat, dostat se na vysokou a pak si maximálně užít letní prázdniny. Jakmile trošku poleví studium, určitě se chci v plné síle vrátit k oddílu. Už aby to tady bylo! (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data