sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Luxusní V. I. P. víkend aneb dvakrát do dolu a jednou nahoru

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 14.března 2011

Jak proběhl letošní VIP víkend jako třetí v řadě? Po tom pražském (2009) a brněnském (2010) byla na řadě Ostrava a vše, co ji dělá zvláštní oproti zbytku Česka. V propozicích byla tajemná nabídka: "Poznej Ostravu všemi smysly! Sfárej do dolu, vystoupej do výšek, vezmi svět do hrsti a vysměj se svému strachu. Všechno tohle tě čeká na osvědčeném V.I.P. víkendu!" (více)

Duha Osada Sandonorico opět vítězí v Duhových cestách

Napsala Jana ©oupalová dne 3.března 2011

Dagmar Skotáková z Duhy Osada Sandonorico je vítězkou 10. kola celoduhové hry Duhové cesty. Patřila mezi hráče, kteří v proběhlém kole správně odpověděli na všechny otázky o Libereckém kraji a štěstí při ní stálo při losování Duhovky ze správných odpovědí. Na fotce jí cenu předává předseda dužiny Petr Mynář během víkendové výpravy. Nutno zmínit, že Duha Osada Sandonorico získává ocenění podruhé během měsíce, vítěznou trofejí se mohla pochlubit už v devátém kole naší hry.

Maškarní Duhy Kopretiny

Napsala Jana ©oupalová dne 2.března 2011

Duha Kopretina: Přes 160 účastníků si nenechalo ujít maškarní bál pořádaný v Plzni Duhou Kopretinou za finančního příspěvku Plzeňského kraje a firmy Kerio Technologies a.s. Létající motýlci a berušky, líbezné kočičky a pohádkové princezny, tygříci a opice, ale i hrůzostrašná mumie, piráti, indiáni a ďáblíci zaplnili v neděli 27. února celou tělocvičnu 11. základní školy. (více)

Zimní Tamjdem v Ašrámu

Napsala Jana ©oupalová dne 1.března 2011

O víkendu 18. – 20. února jsme s Tamjdemem letos poprvé (ale určitě ne naposled) vyrazili za jógou do Šrí Devrípudží Ašrámu ve Ždárci u Skutče. Sešlo se nás dost, celkem čtrnáct pohodových dobrovolníků. Naplánované bylo hlavně dělání dřeva, takže jsme sekali, řezali, káceli, nosili, sbírali, lámali, vozili, skládali a rovnali dřevo, klacíky i dřívka. S jistotou můžeme prohlásit, že díky nám v ašrámu určitě nezmrznou! (více)

Lednová olomoucká Regionální uzlařská regata

Napsala Jana ©oupalová dne 16.února 2011

Duha Tuláci: V sobotu 15. ledna jsme se utkali s Duhou Rysi a Cassiopeou z karvinska na tradiční Regionální uzlařské regatě o tituly uzlařských mistrů. Pravda, konkurenčních oddílů nějak ubývá, ale naši tradiční soupeři nám nedali nic zadarmo. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích, dokonce i v Mořských vlcích se utkala s Doktorem naše vrchní mistrová a majitelka několika oddílových rekordů–Luciper. A vyhrála! (více)

Výhra z 9. kola Duhových cest zamířila do Brna

Napsala Jana ©oupalová dne 11.února 2011

Ze správných odpovědí 9. kola Duhových cest (autor Honza Plašan Krátký) byl na jednání Duhovky 18. 1. 2011 vylosován šťastný výherce Jiří Dubovov z brněnské Duhy Osada Sandonorico. Jako cenu si vybral společenskou hru, která mu byla do dužiny zaslána z Ústřední kanceláře Duhy. Na fotografii ji oceněnému předává předseda Duhy Osada Sandonorico Petr Mynář. Hrajte s námi Duhové cesty! 10. kolo o Liberecku končí za pár dní.

To zas byla prima jízda aneb Sněhojízda v Jizerkách

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 9.února 2011

Během poctivě zasloužených pololetních prázdnin na začátku února pořádala Duha Velká Medvědice první akci v novém roce. A kam jinam v únoru vyrazit, než někam za sněhem. Alpy v Čechách bohužel nemáme, ale i tak jsme se rádi spokojili s příkrými svahy Jizerských velehor. Ty nám patřily po celou dobu, od 3. do 6. února. Nejen nám, ale i účastníkům z klubu přátel přírody Malá liška, kteří jeli s námi. (více)

Trochu jiný večírek

Napsala Jana ©oupalová dne 9.února 2011

2. února 2011 se v pražském klubu K4 sešli zájemci o téma dobrovolnictví s  koordinátory projektů Duhy (Tamjdem, Na dlouho mimo, Workcampy), které nabízí dobrovolnické příležitosti jako alternativu k trávení volného času pod souhrnným názvem program Trochujinak. Rok 2011 je Evropským rokem dobrovolnictví, a tak jsme rádi představili nabídku dobrovolnických možností, se kterými máme v Duze bohaté zkušenosti, projekt Workcampy nabízíme nejdéle, dvanáct let, nejmladší projekt Tamjdem funguje v Duze čtvrtým rokem. Současně v pražském Národním informačním centru mládeže (NICM) probíhá v únoru výstava fotografií z  workcampů 2010, které loňští účastníci zaslali do každoroční fotosoutěže pořádané na konci sezóny. (více)

Cakov z pohledu profesorky McGonagalové

Napsala Jana ©oupalová dne 9.února 2011

Duha Tuláci: Žáci i přes nepřízeň počasí (moc sněhu) dorazili do naší Školy čar a  kouzel v Bradavicích v pořádku. Nepřijel pouze jeden žák (Vojta), který se asi dva dny před odjezdem pokusil vypořádat s čínským ohniváčem (ti, kdo neznají tohle dračí plemeno, nechť o tom raději pomlčí a co nejdříve si to nastudují v knize Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Scamandera). Jeho mudlovští rodiče asi nevědí, že naše ošetřovatelka madam Pomfreyová prošla speciálním kurzem léčení následků boje s drakem. (více)

Perfektně proměněná šance

Napsala Jana ©oupalová dne 8.února 2011

Peter "Boss" Suja: Dobrý den všem lidem v Duze, ahoj všem duhovým holkám a duhovým klukům! To není článek ze sportovní rubriky, to je Vaše famózní odpověď na výzvu, kterou Vám Duhovka předkládá už desátý měsíc. Že netušíte, o čem píšu?   (více)

Dvacetiny Duhy Rysi

Napsala Jana ©oupalová dne 8.února 2011

Duha Rysi: V termínu 4.- 6. 2. 2011 oslavil oddíl Rysi na Pohořanech své 20. narozeniny. Na akci byly rozeslány pozvánky i bývalým členům. Věřte, nevěřte sehnat některé kontakty bylo hodně těžké. Někteří jsou v  různých koutech republiky a někteří i v zahraničí. (více)

Na Kopečku u stromečku aneb o vánočních tradicích Tuláků

Napsala Jana ©oupalová dne 8.února 2011

Duha Tuláci: Stojí tam už mnoho let. Napřed byl maličký, že jsme mohli nazdobit všechny jeho větve, teď už zavěšujeme ozdoby jen na ty spodní, jinak by na ně lesní zvěř nedosáhla... Řeč je o tuláckém vánočním stromku na Svatém Kopečku u Olomouce. Tam, věrni oddílovým tradicím, každoročně společně vyrážíme. Není to žádný krasavec, ale snad už patří k nám, roste s námi a trpělivě na nás čeká. (více)

RVVZ v Šumperku

Napsal Duha Tuláci dne 7.února 2011

8.–10. dubna 2011 proběhne v Šumperku "Regionální výměna zkušeností"–RVVZ. Pořádá oddíl T.O. Kamarádi–více na www.rvvz.tokamaradi.cz  

Dominion Tour a jeho cesta po Čechách pokračuje druhým ročníkem

Napsal Duha Dìsír dne 4.února 2011

Duha – dužina Děsír (sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi) a dobrovolníci z nejrůznějších klubů deskových her vás i v letošním roce zvou na turnaje ve společenské hře Dominion. V rámci série akcí nazvané Dominion Tour se uskuteční možná i ve vašem městě. Navštíví více než 25 měst celé České republiky. Termíny a místa konání všech turnajů naleznete na webových stránkách www.dominiontour.cz. (více)

Víkendovka Duhy Paprsek

Napsala Jana ©oupalová dne 3.února 2011

Duha Paprsek: Poslední lednový víkend strávili členové Paprsku na víkendovce v Bolaticích. Zázemí nám poskytla oblíbená turistická základna Vesmír. V sobotu dopoledne jsme navštívili aquapark v Kravařích, kde jsme se vyřádili na tobogánu, v divoké řece, vířivce i na jiných atrakcích. Odpoledne jsme nejprve vytvářeli ozdoby na tužky s pomocí malých polystyrénových kuliček a na vzduchu tvrdnoucí hmoty Fun Clay, která je podobná plastelíně. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data