sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Večer o dobrovolnictví aneb Dobrovolně v ČR a zahraničí Trochu jinak

Napsala Jana ©oupalová dne 26.ledna 2011

Že už jste byli na Tamjdemu, workcampu nebo na evropské dobrovolné službě? Co vás tam potkalo a co se vám líbilo? Během společného večera  se dozvíte, kam je nejlepší jet na workcamp, v jaké české neziskovce se dobře vaří a co se dá během projektu naučit – štípat dříví, malovat zdi a… znáte to! Přijďte sdílet své zkušenosti, nezapomenutelné zážitky, typy a rady s bývalými dobrovolníky našich projektů a nebo se dozvědět, JAK se zapojit do dobrovolnických projektů Trochu jinak. Rok 2011 je Evropským rokem dobrovolnictví, zapojte se i vy. (více)

Duháci, duháci, duháci...

Napsala Jana ©oupalová dne 19.ledna 2011

Tak jsem to zase já, Hryzal z dužiny Duha Křišťál Lutín, kdo vyhrál v soutěži Duhové cesty, a tak mám doma další úžasné tričko :). Mám z  toho velkou radost, ale větší radost by mi udělalo, kdyby jste se i vy, ostatní duháci zapojili. No tak, zabere vám to jen pár minut a to už za to přece stojí, no ne? Tady v blízkém okolí Olomouce jsme to pojali jako takovou další menší soutěž–zkrátka nám jde o to, která dužina bude mít v  jednotlivých kolech nejvíce soutěžících. (více)

Zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže v roce 2010

Napsala Jana ©oupalová dne 19.ledna 2011

Zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže (NPDM) za účasti osmdesáti zvolených dětí a mládeže z krajských a  městských parlamentů dětí a mládeže z 11 krajů ČR se konalo 13.–17. listopadu 2010 v Praze. Národní parlament dětí a mládeže pracuje již od roku 1998 a pravidelně se na podzim schází ke svému zasedání, které má svá stěžejní témata. Pro rok 2010 si mladí zvolili za svá témata volby a občanská společnost, mezilidské vztahy a státní maturita. (více)

Duha Arnika - Den NATO na letišti v Ostravě

Napsala Jana ©oupalová dne 19.ledna 2011

Duha Arnika: Den NATO, spojený se Dnem vzdušných sil Armády ČR, je velká mezinárodní akce na letišti Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov. Koná se vždy třetí sobotu v září (naposledy 18. 9. 2010) a  prezentují se na ni prostředky pro zajištění bezpečnosti jednotlivých členů NATO. Hlavní důraz je dán na leteckou techniku, ale široce jsou zde zastoupeny i prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, vč. prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. (více)

Dominion Tour hledá další organizátory po celé republice

Napsal Duha Dìsír dne 13.ledna 2011

Výzva pro všechny kluby, volnočasová centra či jen fajn party hráčů her: Staňte se součástí Dominion Tour – pomůžeme vám přilákat nové spoluhráče a seznámíme vás s pěknou hrou. Organizátory hlavních turnajů hledáme do 15. ledna, organizátory místních turnajů kdykoli do naplnění kapacity. (více)

Deskové hry, vánoce a vyhodnocení roku s Duhou Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 21.prosince 2010

Duha Kopretina: A už je tu poslední akce v tomto roce. Stromeček už předem nazdobila Jíťa, dárečky pod ním připravila Kačka a já jsem pro všechny připravila trička a pro nejlepší z nejlepších žluté kvítky a březové lístky. V klubovně se postupně scházíme jako šváby na pivo. Vzhledem k tomu, že předávání dárečků a celkové vyhodnocení roku je vyhlášeno až od páté hodiny odpolední, je opravdu na každém, kdy se dostaví, jak dlouho si chce před touto slávou přijít zahrát nebo jen tak poklábosit u cukroví.   (více)

Konference, koalice, korupce

Napsala Jana ©oupalová dne 21.prosince 2010

Duha Klub Dlažka: Konference, koalice, korupce - kolonizace Koule, která koluje kolem kolosálnější koule. Kandidáti kolonizace konečně kolonizují Kouli. 10.-12.12. kolektiv kolonizátorů konal konferenci. Kolem krásná krajina Koule. Každý kritizoval každého. Korporace křížily krok. Každý konglomerát klamal každým kouskem kebule. (více)

Že je ve městě v zimě nuda? No tak to vůbec!

Napsal Hynek Peèinka dne 18.prosince 2010

Každý měsíc se Duha Velká Medvědice z Olomouce snaží uspořádat zajímavou víkendovou anebo vícedenní akci pro mládež od 12 do 18 let. Poslední letošní víkendovka proběhla ve velkém stylu a právě v Olomouci. Přitom nelze říct, že by ve městě byla v zimě nuda. Když najdete ten správný program, jde všechno samo. Aneb, když je člověk talent, je všechno brnkačka. Na akci s názvem Medvědí víkend jsme lákali pod heslem „Rozjeď to s námi v Olomouci“! Výzvy vyslyšelo „jen“ osm účastníků, ale ti stáli za to. Po celou dobu bylo vidět, jak si akci užívají, a přispívali tak ke všeobecné pohodě. (více)

Sousedé se stávají přáteli - ocenění aktivit Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 10.prosince 2010

Tisková zpráva v plném znění je k přečtení zde. V pátek 3. prosince 2010 byla v Mnichově podruhé udělena prestižní cena „Jugend für Bayern“ (Mládež Bavorsku), kterou je oceňováno mimořádné nasazení mládeže pro demokracii a společnost v Bavorsku. K oceněným tento rok patří česko-německý projekt „Sousedé se stávají přáteli“. Z široké palety projektem organizovaných aktivit byla vyzdvižena rovněž česko-německá setkání  Duhy Kopretiny z Plzně . Blahopřejeme!   (více)

Připravujte Duhové vánoce s Duhou Zámeček pro děti z dětských domovů

Napsala Jana ©oupalová dne 9.prosince 2010

Duha Zámeček: Některé děti z dětských domovů mají to štěstí, že jezdí na Vánoce ke svým příbuzným nebo známým. Někteří kluci a holky zůstávají v dětských domovech. A Správná pětka prožívá vánoční svátky společně na táborové základně Duhy v Budišovicích, na Myšinci. (více)

Prosincové Duha Divadlo Expekus

Napsala Jana ©oupalová dne 6.prosince 2010

Duha Divadlo Expekus: Vážení diváci, zveme Vás na naše poslední představení v roce 2010. Toto se koná dne 9. prosince od 19:30 v Klubu Klamovka v Praze 5. Konverzační komedie, ve které postavy z řeckých bájí ožívají v bludišti na Petříně. Těšíme se na Vás! Více http://www.expekus.cz/program/ Vaše Duha Divadlo Expekus

Celostátní vzájemná výměna zkušeností 2010

Napsala Jana ©oupalová dne 3.prosince 2010

Kateřina Katóba Palová, Duha Tuláci: Od 12. do 14. listopadu se v Chrudimi sešli vedoucí nejrůznějších kroužků, oddílů a klubů, aby si vzájemně vyměnili zkušenosti v práci s dětmi, jak název celé akce napovídá. Příprav letošního devatenáctého ročníku se ujalo Občanské sdružení Altus za pomoci České rady dětí a mládeže. Celé se to neslo v duchu motta: „Kdo chce zapalovat, musí sám hořet.“ (více)

23. Velká Duha

Napsala Jana ©oupalová dne 29.listopadu 2010

V sobotu 27. listopadu 2010 se v Praze konalo 23. zasedání Velké Duhy. Do Prahy se sjeli představitelé dužin (základních článků Duhy) z celé republiky, aby byli seznámeni se zprávami o činnosti Duhovky (předsednictva Duhy), Malé Duhy (kontrolní orgán) a Ústřední kanceláře Duhy. Delegáti schválili rozpočet na rok 2011, prodiskutovali podstatná témata k další činnosti sdružení (metodika, účetnictví, webové stránky, celoduhový rozvoj a vzdělávání).) Velká Duha potvrdila Petera Suju na pozici viceprezidenta Duhy a zvolila do Duhovky nového člena, Graciána Svačinu z Duhy Zámeček.

Duhová štafeta a Poutník za duhou v roce 2010

Napsala Jana ©oupalová dne 29.listopadu 2010

Během 23. Velké Duhy proběhlo předávání Duhové štafety a čestného uznání Poutník za duhou. Držitelé Duhové štafety z  minulého roku, předali ocenění svým nástupcům, které vybrali a rozšířili dál poselství, že práce dobrovolníků ve sdružení dětí a mládeže je vážená a ceněná. Nositelé štafety budou v příštím roce předávat poděkování dalším dobrovolným vedoucím. Letošní nositelé Duhové štafety jsou z řad pamětníků a zakladatelů sdružení i z generace nejmladších vedoucích. (více)

Duze byl udělen titul MŠMT uznané organizace pro oblast práce s dětmi a mládeží

Napsala Jana ©oupalová dne 26.listopadu 2010

Zdroj MŠMT: V souvislosti s vyhlášením nových Programů státní podpory práce s dětmi a  mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2011 až 2015 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výběrové řízení pro NNO na udělení titulu „Organizace uznaná MŠMT pro oblast práce s dětmi a mládeží“. Titul je formou státní garance kvality činnosti uznané organizace a udělení titulu je morálním oceněním činnosti organizací.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data