sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Duhová štafeta pro Jitku Želvu Vokurkovou

Napsala Jana ©oupalová dne 18.srpna 2010

Rozhovor s držitelkou Duhové štafety byl publikován v Duhovém listí v dubnu 2009. Dnes se představuje Želva–Jitka Vokurková – předsedkyně olomoucké dužiny Duha Rysi, dobrá duše duhové Pyramidy březových lístků, netradičního ocenění lidí, kteří vytvářejí dětem a mládeži podmínky, prostředí a  programy pro hezké a prospěšné trávení jejich mimoškolního času. Ahoj Želvo, jak dlouho už jsi Želva a kde se tato přezdívka vzala? Přezdívku jsem získala již jako malé dítko někdy před 30 lety tehdy v pionýrském tábornickém oddíle na jedné výpravě, kdy jsme šplhali do nekonečně velkého kopce  a já měla na zádech velký batoh. (více)

Duhová štafeta pro Stáňu Kantorovou

Napsala Jana ©oupalová dne 17.srpna 2010

Rozhovor s nositelkou Duhové štafety 2008,  Stáňou Kantorovou z Duhy Wings, členkou Malé Duhy, vznikl v únoru 2009 a byl publikován v Duhovém listí. Ahoj Stáňo, jak se ti dnes, uprostřed února, vede? Ahoj Jani, vede se mi dobře. Mám pořád co dělat, jsem v jednom kole a to je pro mě důležité. V únoru bývá většinou zima, tak se těším na jaro a  hlavně na léto. Mám ráda teplo a slunečno. V zimě pracuji na 100%, ať mi to čekání rychleji utíká. (více)

Dobrovolníci Duhy ocenění Duhovou štafetou

Napsala Stáňa Kantorová dne 17.srpna 2010

Na Velké Duze v roce 2008 byla poprvé rozdána ocenění dobrovolníkům Duhy. Duhou se rozběhla Duhová štafeta – prvních pět členů Duhy bylo symbolicky odměněno za svůj přínos organizaci, v dalším roce to byli oni, kdo předávali pomyslný štafetový kolík dalšímu členovi Duhy a vyslovili uznání někomu, o kom vědí, že je inspirací pro své okolí, vyjádřili úctu k jeho či její dobrovolnické práci a rozvoji hodnot sdružení. Členové Duhy se Duhovou štafetou vzájemně povzbuzují k dalším aktivitám a radují se z duhových úspěchů. (více)

Prahou pěšky, metrem, vodou i vzduchem

Napsal Hynek Peèinka dne 12.srpna 2010

PRAHA, OLOMOUC – Olomoucké sdružení pro volný čas dětí a mládeže Duha Velká Medvědice a jeho němečtí partneři Fahrten-Ferne-Abenteuer uspořádali v prvním srpnovém týdnu zážitkovou akci pro více než dvacítku českých a německých teenagerů. Cílem mezinárodní akce s názvem „City Bound Prague“ bylo poznat obě tváře Prahy – v menší míře místa celoročně přeplněná turisty, hlavně pak neobyčejná místa a neobvyklé možnosti, které česká metropole nabízí. (více)

Pirátský tábor Duhy Paprsek

Napsala Jana ©oupalová dne 9.srpna 2010

Vyvrcholením celoroční činnosti dětského sdružení Duhy Paprsek z Krnova byl v měsíci červenci čtrnáctidenní letní tábor. Letos jsme pro jeho pořádání vybrali turistickou základu v Těchoníně-Celném v podhůří Orlických hor, kde je v pěkném areálu hlavní budova a 10 dřevěných chatek. (více)

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na redakční radu Duhového listí

Napsal Jan Kratky dne 22.července 2010

Nedávno proběhla v konferenci dužin diskuze na téma vydávání interního časopisu Duhového listí, který má za cíl informovat členy naší organizace DUHA o činnosti jednotlivých dužin, ale i jejich volených orgánů. (více)

První společný projekt FoS ČR a Duhy - dobrovolníci pomohou ve Valašském muzeu v přírodě

Napsala Jana ©oupalová dne 11.července 2010

Letos poprvé Folklorní sdružení ČR a občanské sdružení Duha zahajují spolupráci na konkrétním projektu. Duha už 11 let organizuje dobrovolnické workcampy pro mladé lidi z různých zemí, kteří se chtějí poznat a také pomoci něčemu užitečnému. V termínech od 12. do 25. července a od 26. července do 8. srpna se uskuteční díky spolupráci Duhy a FoS ČR dva workcampy ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. (více)

Duhově na Rock for People v Hradci

Napsala Jana ©oupalová dne 8.července 2010

Na hudebním festivalu Rock for People v Hradci Králové (3.- 6. 7. 2010) připravila Duha pro návštěvníky, většinou ve věku 16 až 35 let,  festivalovou hru, duhové palačinky, prostor k hraní a žonglování a při té příležitosti představila projekty dobrovolnických příležitostí programu Trochujinak .   (více)

Zakončení školního roku s Rodinkou aneb bubnování pro radost

Napsala Jana ©oupalová dne 7.července 2010

Duha Klub Rodinka: Ve středu 30. 6. jsme se sešli na hřišti za Klubem Rodinka na Želátovské ulici v Přerově, abychom oslavili konec školního roku. Na každém stanovišti jsme se potkali s pohádkovými bytostmi, které si pro děti vymyslely zajímavé úkoly, jako navlékání korálků pro princeznu, lovení rybiček a přeskakování potůčku u vodníka, trefování do terče u indiána, přenášení kouzelného míčku u Hermiony, vyhledání správných dárků pro babičku u Karkulky, slalom u Šaška, pak jízda na koloběžce nebo na odrážedle a ručkování na laně. Pro ty nejmenší byl připravený  bazének s vodou, ve kterém se mohly vyřádit. (více)

Ještě Mafiánský Duhový most - tentokrát od Husotů

Napsala Jana ©oupalová dne 2.července 2010

Členové Duhy Husot ze Strakonic popsali po jednotlivých dnech, zážitky z Duhového mostu v Olomouci. 4.ČERVNA: Sešli jsme se čtyři na vlakovém nádraží. Ale stal se zádrhel, že to stálo víc peněz, protože za mě to platilo jako za dospělého. Tak Milan platil víc. Nastoupili jsme a ve vlaku hráli karty. V Brně jsme přestupovali a do Olomouce jsme dorazili v 15 hodin. (více)

Léto v mezinárodní skupině? Na workcampu!

Napsala Jana ©oupalová dne 29.června 2010

V týdnu od 20. do 27. června proběhl první letošní workcamp Duhy v Rajnochovicích. Do České republiky přijeli dobrovolníci z Finska, Jižní Koreje, Itálie, Srbska, Polska, Španělska a Ruska, aby společně s účastníky z České republiky připravili táborovou základnu pro dětské letní tábory. Workcamp zabezpečila Duha Klub Dlažka, která organizovala program skládající se z pracovní části, i z té zábavné. Dobrovolníci na workcampu pracují pět dní v týdnu šest až osm hodin denně. V Rajnochovicích natírali chatky, sekali a hrabali trávu a připravovali areál na prázdninové pobyty dětí. (více)

Duha Křišťál mezi mafiány na Duhovém mostě

Napsala Jana ©oupalová dne 11.června 2010

Duha Křišťál: O víkendu 4.–6. 6. 2010 jsme se s naším oddílem zúčastnili celorepublikového srazu mafiánů v Olomouci. Jednalo se vlastně o „sešlost“ pro oddíly, které zastřešuje stejná organizace, jako nás – Duha. Teď ale k věci! Mafiánů v republice přibývalo, bylo nutné se vzájemně seznámit a vyřešit případné neshody mezi jednotlivými mafiánskými rodinami. Byl to víkend plný obav, nejistoty, napětí, hazardu,…, ale taky zábavy, poznávání nových lidí, jídla, sportů a her. (více)

Hrajete Duhové cesty?

Napsala Jana ©oupalová dne 10.června 2010

Třetí kolo Duhových cest bude končit v pondělí 14. 6.! Pokud ještě váháte s vyplněním odpovědí na soutěžní otázky o kraji Vysočina, máte nejvyšší čas! V čem hra spočívá? Každý měsíc se seznamujeme s jedním krajem České republiky a zároveň s dužinami, které tam působí. Honza Plašan Krátký z Duhovky připravuje otázky tak, abyste se vždy něco dozvěděli jak o zajímavostech vybraného kraje, tak o jiných Duhácích a jejich dužinách. Možná tím směrem brzy vyrazíte na nějaký výlet nebo výpravu. (více)

Květnová víkednovka Duhy Paprsek

Napsala Jana ©oupalová dne 10.června 2010

Duha Paprsek: Děti a mladí lidé z krnovské Duhy Paprsek strávili konec května (28.–30. 5. 2010) na víkendovce v Olomouci. Ubytovaní jsme byli v areálu DDM OLomouc v centru města, takže jsme nikam neměli daleko. Sobotní dopoledne jsme strávili v areálu lanového centra Proud, kde nás čekal dvouhodinový blok programu. (více)

Mafiánský Duhový most, 4.-6. 6.2010, Olomouc

Napsala Jana ©oupalová dne 9.června 2010

"V Olomouci to rád mám, protože tu nejsem sám. Mám tu bandu Duháků, těch nejlepších mafoušů." Na úvod je použitá básnička ze soutěže Duhový most (Jan, Alena, Katka, tým 23 – Duha Křišťál), která pomohla překonat takové ty řeči o tom, kdy a kde se akce konala, kolik lidí tam bylo a že mosty spojují dva břehy a Duhový most spojuje Duhu. První červnový víkend se vydařil. Z reakcí účastníků při odjezdu, v emailech a na facebooku je cítit, že si Mafiánský Duhový most všichni užili, přistoupili na společnou hru a od zahájení se proměnili v mafiánské rodiny, vyřádili se včetně přípravy dokonalých převleků a galerie portrétů, zažili bezva pocit z toho, že si lze hrát ve více než stohlavé skupině a že si navzájem rozumí. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data