sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

TAMJDEM 26.- 28.9., Dřevorubci v Osinalicích

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

Chcete nahlédnout DoNitra? Vyrazíme do opuštěného kraje pískovcových skal kolem středočeských Osinalic, kde pomůžeme centru všestranného rozvoje člověka s přípravou na zimu. Bude toho na práci víc než dost, ale... neláká vás vyzkoušet si třeba indiánskou saunu?  Více www.trochujinak.cz  (více)

Participace podporuje aktivní přístup k věcem veřejným

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

Dne 4. 9. 2008 se konala tisková konference ministryně vlády ČR pro menšiny a lidská práva MUDr. Džamily Stehlíkové. Duhu na této tiskové konferenci zastupovaly Jana Votavová – vedoucí programu Participace a dužiny Participace a Markéta Rattayová, koordinátorka Dětského parlamentu v Praze 6.  (více)

Deskohraní 2008 se blíží

Napsala Jana ©oupalová dne 18.září 2008

Akce je určena všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Je připraven program pro děti a veřejnost, mistrovské turnaje i začátečnické soutěže. Akci pořádá Duha Děsír ve spolupráci s Klubem Paluba a jedná se již o 8. ročník mezinárodního festivalu! www.deskohrani.cz  (více)

Jak jsem se rozhodl pro EVS

Napsala Jana ©oupalová dne 9.září 2008

Autor: Lukáš Filip, Duha I-club; Rozhodnutí stát se účastníkem EVS (čili European Voluntary Service = evropské dobrovolnické služby) bylo pro mě neplánovanou událostí. Potřeboval jsem si oddechnout od všech svých povinností a zmizet do zahraničí. Byl jsem odměněn nepopsatelně krásnými zážitky. V následujícím textu bych chtěl nejen přiblížit tuto možnost všem ostatním, nýbrž bych i rád rozptýlil mylné obavy a domněnky. (více)

TAMJDEM - Na babí léto do Bohnic (12.-14.9.)

Napsala Jana ©oupalová dne 26.srpna 2008

Už od roku 1990 pořádá v psychiatrické léčebně Bohnice sdružení Unijazz divadelní a hudební festival Babí léto.Zmnožíme řady pomahačů, nosičů, držilů, přemisťovačů, pobíhátorů a dalších, kteří pomáhají festival uskutečnit. K ruce budeme hlavně sdružení Ježek a Čížek, a jeho divadelnímu soboru lidí bez domova.  (více)

Duha United - pozvánka

Napsala Jana ©oupalová dne 22.srpna 2008

 (více)

Gruzie vs Rusko: Děti a mládež si zaslouží mír

Napsal Hynek Peèinka dne 12.srpna 2008

Na 12. srpna připadá Mezinárodní den mládeže. Při této příležitosti vydalo Evropské fórum mládeže (YFJ) prohlášení, v němž organizace mladých lidí z celé Evropy vyjadřují lítost, že se na evropském kontinentu opět vede opravdová válka, a jímž vyzývají odpovědné činitele Ruské federace a Gruzínské republiky k mírovému řešení současné krize. Text tiskového prohlášení YFJ následuje. (více)

Dlohodobé zahraniční projekty - volná místa

Napsala Jana ©oupalová dne 25.července 2008

Máte-li zájem odjet na delší dobu do zahraničí a pomoci prospěšné věci, nebo někoho kdo tento zájem má znáte, pak prosím nepřehlédněte novou nabídku volných míst na dlouhodobých zahraničních projektech. Zde je odkaz na seznam projektů, které hledají dobrovolníky a na které se můžete vydat prostřednictvím Duhy . V případě zájmu kontaktujte koordinátorku Martu Školkayovou. E-mail: marta.skolka(at)trochujinak.cz, tel.:+420 234 621 374, www.trochujinak.cz.

Workcampy 2008 - fotosoutěž

Napsala Jana ©oupalová dne 24.července 2008

Pro účastníky workcampů v ČR a v zahraničí vyhlašujeme FOTOSOUTĚŽ!!!Detaily na http://www.trochujinak.cz/cz/workcampy/fotosoutez-2008/ V letošním roce jsou vyhlášena tato TÉMATA: a) Práce na workcampu b) Jídlo na workcampu c) Spánek na workcampu.Těšíme se!!!

Přátelé, co se dlouho neviděli

Napsal Hynek Peèinka dne 5.července 2008

V pátek 4. července se sešli v Praze zástupci tří členských organizací Přátel přírody ČR. Své dvouhodinové setkání zaměřili na seznámení se zaměřením činnosti a probíhajícími a plánovanými aktivitami svých spolků. Na obzoru se také rýsuje záříjový kongres Mezinárodních přátel přírody, který proběhne v Liberci a jehož jsou PPČR pořadateli.  (více)

Hledáte dužinu se stejným zaměřením?

Napsala Jana ©oupalová dne 30.června 2008

V odkazu dužiny můžete nyní jednoduše vyhledávat dužiny podle zaměření, které je shodné s vaším, nebo které vás zajímá a rádi byste se dozvěděli něco více. Na stránce je mapka s přehledem krajů a pod ní nápis Zaměření dužin. Přímým kliknutím na aktivitu (např. vodáctví) se vám zobrazí seznam dužin, které tuto aktivitu prezentují jako významnou ve své činnosti. Dalším kliknutím na název dužiny, se dostanete na stránku, kde se dužina představuje a zjistíte o její činnosti více + kontakt.

V sobotu začal workcamp Duhy na Kočvarově mlýně

Napsala Jana ©oupalová dne 30.června 2008

Dobrovolníci ze zahraničí spolu s českými dobrovolníky se budou podílet po 14 dnů na přípravě dětského tábora na táborové základně Kočvarův Mlýn v Horním Meziříčku. Camp je situován do oblasti jižních Čech, takže kromě práce budou účastníci poznávat tento krásný region. Camp bude zaměřen ekologicky–na čištění Hamerského potoka a okolního lesa–a různé rekonstrukční práce. Vedení workcampu se ujal Jakub Racek z dužiny Syrius. Více o workcampech zde.

Plážování v Boskovicích

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 23.června 2008

Poslední akci tohoto školního roku strávila Duha Velká medvědice a přátelé v Boskovicích na pionýrské základně v centru městečka. Plážovací, tedy volný, program si každý mohl namíchat po svém. Přísady tohoto koktejlu tvořily zřícenina hradu, krytý bazén v Městských lázních, zahrádka restaurace Záložna, židovská čtvrť, třešňový sad a nebo cyklovýlet po okolí. A to jsme nezmínili vše, co přispělo k nastartování na prázdniny. (více)

TAMJDEM na Myšinci 20. - 22. 6. 2008

Napsala Jana ©oupalová dne 11.června 2008

Chtěli byste zažít, jaké to je na workcampu, ale máte čas jen o víkendu? Zajímalo by vás potkat zahraniční dobrovolníky, kteří přijeli na rok pracovat do Čech? Chtěli byste lépe poznat české nevládní organizace a pomoci jim v jejich práci? Potom pojeďte na Tamjdem! Jedenkrát měsíčně, 15 lidí, v různých koutech České republiky. Více...  (více)

Bambiriáda z pohledu Duhy Tangram, 22.a 23.5.2008

Napsala Jana ©oupalová dne 3.června 2008

Michaela Molková, Duha Tangram: Na letošní pražské Bambiriádě jsme opět měli možnost reprezentovat naši dužinu Tangram v rámci Duhy. Tentokrát jsme ještě rozšířili naše aktivity, takže děti si u nás mohly vyrobit šperk z drátků nebo korálků (či obojího) a navíc si ještě mohly namalovat krásnou barevnou masku nebo škrabošku z papírových tácků, což mělo veliký úspěch. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data