sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Dominion Tour a jeho cesta po Čechách pokračuje druhým ročníkem

Napsal Duha Dìsír dne 4.února 2011

Duha – dužina Děsír (sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi) a dobrovolníci z nejrůznějších klubů deskových her vás i v letošním roce zvou na turnaje ve společenské hře Dominion. V rámci série akcí nazvané Dominion Tour se uskuteční možná i ve vašem městě. Navštíví více než 25 měst celé České republiky. Termíny a místa konání všech turnajů naleznete na webových stránkách www.dominiontour.cz.

Dominion Tour probíhá od února do října. Jednotlivé turnaje pořádají různé organizace a kluby. Hráči na nich získávají kvalifikační body, a ti nejlepší se utkají ve velkém celorepublikovém finále. To se uskuteční v říjnu letošního roku v rámci mezinárodního festivalu her Deskohraní.

Dominion Tour je na začátku své letošní cesty, kterou zahájí v Praze a Kopřivnici. Dominion si dále můžete přijít zahrát například do Českých Budějovic, Třebíče, Sokolova, Hradce Králové, Ostravy a prozatím dvou desítek dalších měst.

V 1. ročníku Dominion Tour, který proběhl v loňském roce, si celkem zahrálo 471 hráčů. Na turnajích bylo zahráno celkem 785 herhráči byli odměněni cenami v celkové hodnotě přes 30 tisíc korun. Titul Mistr Dominion Tour pro rok 2010 získal ve velmi vyrovnaném finálovém souboji Tomáš Tvaroh ze Statenic. V říjnu se ukáže, zda titul obhájí i pro letošní rok.

Průběh Dominion Tour ukázal, že se jedná o nejúspěšnější sérii akcí ve hře Dominion. Zájem hráčů i organizátorů je velký. Počet pořádaných turnajů již dnes blíží ke třiceti. Jak si vysvětluje úspěch Jakub Těšínský, hlavní organizátor Dominion Tour: „Hlavním důvodem je jednoduchost hry. Mnozí se ji učí až těsně před turnajem, a přesto si dobře zahrají. Hra je krátká, svižná a nabízí nepřeberné množství variant. Na turnaji se objevují i děti. Ty hra vyloženě baví, a některé z nich dokonce zanechají své rodiče ve výsledkové listině hluboko za sebou.“

Dominion je moderní společenská hra, která se stala nejúspěšnější hrou roku 2009. Oceňuje ji široká veřejnost i odborníci. Získala řadu cen, například prestižní cenu německé kritiky Spiel des Jahres, cenu německé veřejnosti Deutscher Spiele Preis či cenu české Akademie her Hra roku. Důvodem úspěchu je bezesporu originální herní princip, jednoduchá pravidla, krátká herní doba a zábavnost hry ve dvou, třech i čtyřech hráčích.

Jakub Těšínský

Duha-Děsír

 

Bližší informace o Dominion Tour:

web: www.dominiontour.cz

e-mail: info@dominiontour.cz


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist