sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Jasmín na dvoře krále Václava IV.

Napsala Martina Tietzová, Duha Jasmín dne 5.září 2014

Duha Jasmín letošní tábor v Kamenici u Humpolce strávila v přemyslovské době na dvoře krále Václava IV. Z poddaných na začátku tábora se postupně stávali vzdělaní urození šlechtici a dámy, kteří byli pravidelně zváni na audienci ke králi. Na večerních audiencích bavil všechny královský šašek, se svým bystrým ostrovtipem rozesmával dvořany a poddané, nechyběli ani hudebníci, herci a umělci k pobavení všech přítomných. Čtyři šlechtické rody z Moravy, Čech, Horní a Dolní Lužice a Slezska společně po boku Krále bránily České království a královskou korunu, o kterou měl zájem nejeden středověký lump.
Kromě radovánek a šlechtických povinností všechny rody hojně sportovaly a při kláních používaly  pomůcky z hnědých outdoorových, neboli „zádveřních“ vaků věnovaných Duze partnerským spolkem Asociací TOM. Díky pestré nabídce sportovních aktivit se Jasmíňáci naučili mnoha novým sportům a zažili hodně legrace. Rody také podnikaly výlety do okolí s GPS a hrály hry z metodiky " Práce s GPS v oddíle". Výše zmíňené aktivity probíhaly díky účasti spolku Duhy a Asociace TOM na projektu OPVK „Činy mluví aneb Cesta“ (reg.č. CZ.1.07/1.2.00/27.0056).

Na základě našich výborných zkušeností z tábora doporučujeme dužinám k zapůjčení herní vaky i zapůjčení Garminu Oregon 600 s osvědčenými metodikami, které má spolek Duha k dispozici díky účasti na projektu. Bližší informace získáte na tietzova@duha.cz


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist