sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Tři bratři na táboře Duhy Miřetín

Napsal Radan Kukal, Duha Miřetín dne 24.listopadu 2014

Duha Miřetín je spoluorganizátorem filmařského letního dětského tábora – Tábora Barrandov. Tábor Barrandov hostil světovou předpremiéru nové české pohádky Tři bratři. Právě zde na duhovém táboře se ve čtvrtek 31. srpna 2014 uskutečnilo úplně první veřejné promítání tohoto filmu. Autor scénáře Zdeněk Svěrák uvedl film ve vojenském stanu u říčky Krounky takto: „Děti, vaše oči a vaše uši budou za chvíli prvníma očima a ušima na celé planetě, které uvidí ve světové premiéře nový český film Tři bratři. My, co jsme ho dělali, jsme celí na trní. Jsme zvědaví, jestli se vám to bude líbit. Čím víc se vám to bude líbit, tím líp my budeme dneska v noci spát!“
Světově předpremiéry se kromě Zdeňka Svěráka zúčastnili i režisér pohádky Jan Svěrák, spoluautor hudby k filmu Jaroslav Uhlíř a dva představitelé bratrů Tomáš Klus a Zdeněk Piškula. Jan Svěrák s napětím a očekáváním sledovali za plátnem, jak budou děti na film Tři bratři reagovat. Děti byly nadšené a těšili se, jak půjdou v Praze znovu do kina a vezmou na Tři bratry i svoje rodiče a kamarády! Po celý zbytek tábora si stále někdo broukal písničky z filmu. Dětem se vryly pod kůži. Vždyť si je mohli naživo zazpívat s oběma autory Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem.

Barr3.jpg - velky

Tábor Barrandov, který spolupořádá Duha Miřetín, je letním táborem pro děti českých filmařů a má obrovskou tradici. Filmové studio Barrandov (dnes Barrandov Studio a.s.) ho začalo pořádat již v padesátých letech 20. stol. Trávily v něm prázdniny děti předních československých filmařů, např. režisérů Václava Vorlíčka, Juraje Jakubiska, Karla Smyczka Františka Vláčila, Juraje Herze, Evalda Schorma, Marie Poledňákové, Miloslava Šmídmajera či scénáristů Zdeňka Svěráka, Jaroslava Dietla a Vladimíra Körnera. Tábor Barrandov se dodnes snaží dětem zpříjemnit část letních prázdnin nevšedními zážitky. Pobyt je plný zdravého pohybu, dovádění, her a legrace. V intenzivním vyváženém programu je kladen důraz na seznamování dětí se základy tábornických dovedností, se základy chování v přírodě a pobytu v ní, na rozvoj pohybových a sportovních aktivit dětí, na získání kompetence poskytnout první pomoc a na prohlubování estetického a výtvarného cítění dětí. To probíhá v přátelské až kamarádské atmosféře souznění dětských a dospěláckých duší.

Barr4.jpg - velky

Barr2.JPG - velky


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist