sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

VIP Víkend

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 27.listopadu 2014

Lelekovice u Brna, 21. – 23. 11. 2014

V půlce listopadu se mládež z Duhy Velké Medvědice vydala na další, letos už poslední, víkendovou akci. A ač VIP víkend je akcí již tradiční, typické pro ni jsou velmi netradiční zážitky. Organizátoři tentokrát využili polohy základny, a tak o sobotní program se postaraly atrakce nedalekého velkoměsta. Co však nikdo nečekal, byly cesty až za hranice zemské atmosféry…


Znièení zemì je celkem fièák

„Nepropadejte panice!“ radí Stopařův průvodce po Galaxii hned na přebalu. A je to pokyn, kterým je radno se řídit. Zničili vám domovskou planetu kvůli hyperprostorové dálnici? Ocitli jste se v zajetí na vogonské lodi? Rozhodl se kapitán Vogonů přednést pár veršů, než vás vypustí do volného vesmíru? Ano, i účastníci víkendové akce se ocitli ve všech zmíněných situacích. A to nejsou rozhodně všechny! To hlavní však bylo, že nepropadli panice. Kapitána Vogonů udolali svými verši, rychle se zorientovali ve volném vesmíru, a tak již v pátek večer měli svou loď, kterou mohli volně putovat po Galaxii.

Ač již večer navštívili účastníci několik neznámých planet a dovezli hromadu artefaktů, hlavní výprava je čekala až v sobotu, kdy se jali prozkoumávat nedaleké velkoměsto, velmi podobné městu Brnu na původní domovské planetě. A kde jinde hledat informace, nežli v muzeu, konkrétně muzeu technickém. Tam strávili spoustu času a prohlédli si nejdůležitější objevy a vynálezy dané planety. Poté se přesunuli prozkoumat místní flóru ve sklenících a také místní stravu v nedaleké restauraci. Poté je čekal výšlap na hrad Špilberk, či do nákupní galerie – každý dle vlastních preferencí. Průzkum města byl ukončen místní populární zábavou – hrou lasergame.

Výlet to byl sice náročný, ale i tak se museli účastníci po návratu na základnu činit. Planeta Země totiž nebyla přirozenou planetou – šlo o obří počítač, výtvor bílých myší. To ale pro účastníky znamenalo jediné – pokud se jim podaří zmocnit jejich supervýkonného počítače pro stavbu planet, mohou si vytvořit planetu novou a vrátit se domů. Přemoct tvůrce planet až tak náročné nebylo, horší bylo si vzpomenout na parametry požadované planety. I tak se to víceméně podařilo a většina účastníků se může vrátit domů, někteří se jen musí smířit se zástupy žraloků a leopardů.

V neděli, jak už to tak bývá, účastníky čekalo méně programu, zato více hodnocení, balení a úklidu. Poté se spokojeně mohli vrátit na planetu Zemi a také do svých domovů. Zážitky ale zůstanou a zdokumentované jsou například na fotkách

http://duhavelkamedvedice.rajce.idnes.cz/V.I.P._vikend_-_Lelekovice_u_Brna/


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist