sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Víkend ve jménu krále

Napsal Radek Hrachovec a Míša Motlová dne 27.dubna 2015

V polovině dubna jsme vyrazili do malebného království v srdci Moravy zvaného Středolesí. Tamní král nás pověřil velkou spoustou úkolů a až do neděle jsme se museli hodně snažit splnit všechna jeho přání. Práce to byla náročná, naše putování dlouhé a daleké, ale král byl nakonec spokojen a odměnil nás královskou hostinou.
Páteční večer se nesl v duchu v rytířských přehlídek a dvorské zábavy. Pro krále jsme organizovali divadlo a jiné kratochvíle pro pobavení jeho i hostů.  V sobotu jsme pak vyrazili dobýt nedaleký hrádek Puchart, kam jsme museli projít přes nepřátelské území království Radíkov. Tam jsme také provedli průzkum pro plánovanou invazi jménem středolesského království.

Na Puchartu jsme se setkali s tajemným Mistrem X, který nám předal mapu s tajnou cestou temným lesem zpátky do našeho království. Docestovali jsme v pořádku a v dalším turnaji pak soutěžili o zbraně z královské zbrojnice. Večer nás čekala královská hra – živé šachy, ve které jsme s velkým štěstím zvítězili!

V neděli jsme vyzkoušeli několik tajemných technik jako výcvik nindžů, bojové práce s mopem a hadrem a leštění hrnců a krátce po poledni jsme vyrazili domů.

Naše instruktorka Míša k tomu s odstupem řekla: „Pohoda, klid, relax a sranda, to vše se mi vybaví, když si vzpomenu na poslední víkendovku. Hned při příjezdu mě trochu šoklo ubytování, ale po nějakém čase, co jsme na základně strávili, se mi začalo líbit čím dál tím víc. Potěšilo mě, že se mezi starými známými objevily i dvě nové tváře, se kterými přišla i pořádná dávka srandy. Už jenom vzpomínka na shánění pánvičky po vesnici, jen abychom si večer mohli pochutnat na vynikajících palačinkách, zůstane v mé paměti ještě hodně dlouho.  Ještě, že máme tak odvážné účastníky, velice hodné vedoucí a ochotného kuchaře, který splní, co slíbí. Ten kdo s námi nebyl, nepochopí… Proto se příště raději všichni sbalte a neváhejte jet s námi!“

Na fotky se můžete podívat zde.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist