sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Papalucha na horách – „Čerti“

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 16.prosince 2015

4. -6. 12. 2015 Rok se sešel s rokem a jako již tradičně v tomto období jsme uskutečnili pro tatínky s dětmi akci „Papalucha na horách“.  Před pár lety nás začínalo jezdit 5 tatínků a pár dětí, letos nás už jelo rekordně 13 tátů a 22 dětí, a to kapacita chaty je 30 osob
Skoro to vypadá, že jsme se inspirovali známým filmem „S tebou mě baví svět“, ale hlavním cílem této příjemné akce pro tatínky i děti je užít si společně s dětmi pohodově víkend bez kontroly, zda mají bačkůrky či zdravě papají, dostatečně se vyřádit, udělat výpravu do neznámých koutů a příjemně se odreagovat :-). A maminkám umožnit krásný víkendový relax, nebo si v klidu napéct, nebo si užít nákupy bez „rozpočtáře“ :-).

horad.jpg–velky

horab.jpg–velky

A i letos se cíle naplnily. Na horách jsme si zadováděli na sněhu, v tobogánu, na pytlích, zahráli hry, nerfky, pingpong, udělali menší výpravu po okolí, zahráli deskové hry, sem tam něco ukuchtili a nechyběla ani čertovská nadílka. Ano, letos nás navštívil Mikuláš se svou čertovskou a andělskou bandou a stálo to za to!

 

horae.jpg–velky

A co víme, tak maminky opravdu zadělaly na těsto, některé navštívily pár obchůdků nebo při příjemném odpočinku promýšlely nutné předvánoční přípravy. Ale museli jsme si dát bacha, jedna maminka se snažila dostat na naší akci s tím, že klidně bude jen zdravotnice. Ovšem tuto lest jsme odhalili, jelikož její muž je sám profesí doktor a na akci tradičně nechyběl.  A na rozdíl od Karlštejna jsme v tomto jednotní, prostě na Papaluchu patří holka jen v roli dítěte.  Všichni víme, jak by to ráz akce změnilo J.  Přesto to vypadá, že se budeme muset pro příště zamyslet, jestli neurčit i na Papaluše hlídky :-).

 

horac.JPG–velky


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist