sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Lezecký výlet na Big Wall v Praze

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 1.února 2016

Lezení v oddíle se nám tak hezky rozjelo, že jsme se rozhodli v neděli 17. 1. vyrazit na jednu z největších lezeckých stěn u nás - na Big Wall v Praze.  Ač máme v Náchodě krásnou novou stěnu, tak v Praze jsme měli možnost vyzkoušet zase jiné lezecké možnosti. Děcka na boulderu dokonce hrály na „babu“ což vedlo i k tomu, že využívaly přirozeně chyty které by jinak nepoužily.
Děti se nebály i vyzkoušet vysoké stěny a předlézat až do výšky skoro 20 m. Vyzkoušeli jsme i samonavíjecí jištění a co hlavně lezení tzv. v komínu, což v Náchodě nemáme možnost vyzkoušet. Ale na druhou stranu, v létě můžeme lézt v komínu na skalní útvar „Milenci“.

Podle vytahaných rukou se akce lezecky vydařila, dokonce jedna z menších účastnic doma již řekla: „Mami bylo to super, ale chtělo by tam i přespat, tak mě napadlo, že příště bych oddíl vzala do garsonky, kterou v Praze máme. Můžu?“  A díky tomu, že mají garsonku se zahradou, to vypadá i nadějněJ. Takže Praho těš se, budeš nás mít brzy zpátky!

wal2.JPG–velky

wal3.JPG–velky

wal4.JPG–velky

 

wal5.JPG–velky

 


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist