sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Jak Tučňáčí komando zachraňovalo Vejcu ...anebo Tučňáci z Madagaskaru v Olomouci.

Napsala Duha Křišťál dne 10.června 2016

Tento víkend (3. – 5.června) jsme nejeli na výpravu nikam daleko... Také proč, když se Tučňáci až z Madagaskaru vydali k nám! A dostali na opatrování Vejcu - prostě vajíčko, které měli hlídat a možná i nechat vylíhnout. Ono by to ale nebylo známé Tučňáčí komando, dokonce i s vydří slečnou Marlene, aby Vejcu nechtěli zkusit vycvičit jako dalšího člena svého tajného komanda!

...ale nejen král Jeliman chtěl Vejcu pro sebe jako svého nástupce. Našel se ještě někdo tajuplnější a neznámý a ten Vejcu v sobotu ráno unesl!! Naši tučňáci zahájili akci "Zachraň Vejcu!" a začali prohledávat stopy únosce. Ty vedly přes ZOO, přes staré uličky Olomouce až do moderní budovy, kam byl Vejco unesen! Tuto budovu dobývalo komando v neděli a v závěrečné bitvě plné laserových zbraní (úplný Kowalského sen) ho nakonec osvobodili a Vejco byl opět mezi svými!

Mrkněte na pár fotek níže a určitě víte, že plno dalších fotek najdete v naší oddílové fotogalerii.

...a nakonec jen to, že akce se dětem i ostatním moc líbila a příště neseďte doma a pojeďte z námi!


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist