sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

VÝLET BIG WALL 28. 1. 2017

Napsala Lucie Rýdlová, Duha Bartoňka dne 10.února 2017

Jednu zasněženou zimní sobotu jsme se rozhodli, že na chvilku odložíme lyže a prkna vyrazíme na výlet do Prahy. Co v Praze? V Praze je blaze. A mají tam obří lezeckou stěnu, na kterou jsme se s našimi malými i většími lezci z oddílu vypravili. Cesta vlakem utekla rychle, cesta na stěnu uběhla ještě rychleji, protože jsme zjistili, že nám vlak staví přímo u stěny.

Hned jak jsme se hodili do gala (chápej: navlékli jsme se do sedáků), proběhla rozcvička, při níž jsme se zahřáli a protáhli svaly. Zopakovali jsme si pravidla a potom už nám nic nebránilo v lezení. Lezecká stěna BigWall disponuje obrovskou lezeckou stěnou i bouldrem a speciální posilovací tělocvičnou. Děti se hned rozutekly. Na boulderu se děti cítily jako doma, oproti loňskému roku už neměly žádné zábrany, bleskurychle vylézaly a zase slézaly boulder. Na lezecké stěně už se děti zvládaly jistit samy (samozřejmě jsme je vždy zkontrolovali) a o to víc si to mohly užít. Samy si předlezly některé cesty, na kterých se poté všichni vystřídali. Vzhledem k tomu, že jsme na lezení měli téměř 6 hodin, nebylo kam spěchat. Myslím, že na konci dne už všechny pěkně bolely ruce. Aby ne, však to je pěkná makačka!

Děti si kromě boulderu a jištění mohli také vyzkoušet lezení na samonavijáku. Při lezení na samonavijáku má lezení jednu velkou výhodu – nemusíte mít parťáka, který by vás jistil. A tak si někteří když měli chvilku času, mohli lézt, jak jsem jim chtělo.

Všichni lezci byli výborní, je znát tvrdá práce přes rok na kroužku, protože děti už se samy navlečou do sedáku, navážou se na lano, odjistí se přes gri-grinu, vedoucí už tam jsou jen v roli kontrolorů.

Tento výlet do Prahy se vyvedl, zpestřilo nám to víkend a hlavně jsme si zase zalezli někde jinde než na naší malé náchodské stěně. Těšíme se na další lezeckou výpravu!


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist