sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Paprsek ve Stříbrných Horách

Napsal Karolína a Michal Brunclíkovi, Duha Paprsek dne 23.května 2017

V měsíci květnu se vydaly děti z Duhy Paprsek na víkendovku na dosud nenavštívenou turistickou základnu ve Stříbrných Horách na Rýmařovsku. Základnu vlastní Asociace TOM, je po celkové rekonstrukci a má vstřícné cenové podmínky. Velkou výhodou je také pěkné a turisticky atraktivní okolí.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Páteční večer jsme strávili venku - hraním her a opékáním špekáčků. Sobota byla ve znamení celodenního výletu, hlavním cílem trasy dlouhé cca 16 km byly Rešovské vodopády. Ty zde vytvořila říčka Huntava, ve skalnatém údolí jsme mohli vidět několik kaskád a vodopádů. Pro návštěvu této lokality je právě jaro vhodným obdobím. V časném odpoledni jsme se zastavili v Penzionu nad vodopády v Rešově a zkusili se zeptat na možnost podání 20 obědů bez předchozí rezervace. Nebyl problém, obsluha milá a příjemná, stále se to dnes běžně nevidí! I na zpáteční cestě jsme obdivovali malebnou přírodu Jeseníků, horské louky s koňmi a ovcemi apod.

V neděli bylo oproti předpovědím krásné a slunečné počasí, takže děti strávily celé dopoledne venku. Vrátili jsme se spokojení a příjemně unavení. Děkujeme za podporu akce MŠMT a Městu Krnov, i díky nim jsme se vešli do pětistovky účastnického poplatku.

Michal a Karolína Brunclíkovi

Duha Paprsek z Krnova 


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist