sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Tábor Duhy Paprsek

Napsala Duha Paprsek dne 3.října 2017

Ve dnech 6.8. až 19.8. 2017 pořádala Duha Paprsek z Krnova tradiční 14-ti denní letní dětský tábor coby vyvrcholení celoroční činnosti. Zázemí nám tentokráte poskytla táborová základna v obci Sklené kousek od Žďáru nad Sázavou. Základna je umístěná ve velmi pěkné krajině Žďárských vrchů, na okraji obce, louka i les jsou v bezprostřední blízkosti, čili na tábor je to ideální místo.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Celým táborem se prolínala velká táborová hra "Indiánský mokasín", ve které 8 indiánských kmenů bojovalo o amulet z medvědích zubů a o pravé indiánské váčky na krk. V průběhu celotáborovky si děti vyzkoušely celou řadu indiánských dovedností a musely uplatit hodně znalostí a umu při přenášení ohně, vymýšlení indiánských tanců, tvorbě ozdob či běhu v terénu s úkoly.

Běžný program se odehrával opětovně ve věkově rozlišených oddílech a popsat zde, co všechno děti zažily, není zkrátka možné. Her a soutěží bylo nepřeberné množství. Svědčí o tom bohatá fotogalerie. Vyhodnocení s předáním diplomů a odměn proběhlo na samém konci tábora u velkého táborového ohně, zapáleného smolnou fakulí. Lidé s úsměvem reagovali na naše barevné kšiltovky "PAPRSEK", které označovaly příslušnost k jednotlivým oddílům.

V táboře nás navštívili příslušníci Policie ČR s preventivním programem, zaměřeným na osobní a dopravní bezpečnost. Rovněž jsme zde měli zajištěné jízdy na koni na louce v areálu tábora. Tábořiště jsme opouštěli při koupání v blízkém rybníce Sykovci, který je součástí obce Tři Studně a kde je velmi vysoká čistost přírodní vody ke koupání na Vysočině. Dále při výletech - navštívili jsme ZOO Jihlava, centrum Jihlavy, venkovní aquacentrum v Jihlavě, Salon Express Polnička, Zelenou Horu zapsanou v UNESCO, zámek s moderním interaktivním museem ve Žďáře nad Sázavou, centrum Žďáru nad Sázavou či kryté aquacentrum právě ve Žďáře.

Velmi nás těší, že kontroly z KHS kraje Vysočina a z Duhy proběhly dobře a bez výhrad k našim metodám a postupům, vážíme si toho. Děkujeme za podporu MŠMT, Městu Krnov a společnosti Kofola za poskytnutí nápojového daru. A již se připravujeme na podzimní akce - v říjnu nás čeká Ramzová a v listopadu Bolatice.

Michal a Karolína Brunclíkovi, Duha PAPRSEK Krnov


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist