sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Rysi pomáhají v zoo

Napsala Duhy Rysi dne 24.března 2019

Před 14-ti dny silně zasáhl zoologickou zahradu v Olomouci, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, orkán Eberhardt. Velká část zoo je značně poškozená, je poničena spousta výběhů a dalších staveb. Byly vyvráceny či polámány stovky stromů. Aby zoo mohla zahájit návštěvnickou sezonu bylo třeba přispět pomocí k odklízení následků orkánu.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Během sobotního dopoledne jsme si nasadili rukavice, oblékly si pracovní oblečení a vrhli se na vytahování větví ve výběhu kozorožců, který byl zcela zničen a bude třeba tam postavit nový plot. Velké klády odklidily stroje a na nás bylo narovnat na okraj chodníku všechny větve, aby se následně mohly štěpkovat. Práce to byla těžká, ale s vervou jsme se s ní poprali. Páteční večer jsme věnovali noční prohlídce zoologické zahrady a při ní jsme plnili kvíz, který pro nás Želva připravila. Nebylo to nic snadného a jedno zvíře původem z Afriky se nám nikomu odhalit nepovedlo. Během noční procházky jsme pozorovali přesuny 3 druhů žab k vodním plochám.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist