sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Štít na RVVZ v Šumperku

Napsal Martin Köhler, Duha Štít dne 6.dubna 2019

Poslední březnový víkend jsme strávili společně s kamarády z Lutínské Duhy Křišťál v Šumperku na RVVZ. Celou akci jsme pojali hlavně jako školení našich vedoucích a instruktorů a jako zpestření oddílové činnosti pro starší děti.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Do Šumperka nás vyrazilo celkem 15 a hned první seminář byl jeden z nejdůležitějších – základy první pomoci. To by měl každý znát a ovládat. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit! Další programy nás zavedly do taje vymýšlení a uvádění nejen táborových her a k tomu, jak svému okolí dávat správně zpětnou vazbu. Ještě jsme promrskali základy hospodaření a přípravy oddílových akcí se Stoupou a mohli jsme se věnovat bezkonkurenčním Xˇandyho bezkontaktním hrám. Nebyl nikdo, kdo by si je neužil. Xˇandy dokázal zapojit do programu i kolemjdoucí, kteří se přišli pouze podívat. Po večeři nás čekal poslední a téměř nekonečný seminář – Bezpečnost při práci s dětmi. Všichni jsme si oddechli, když to bylo za námi. Po semináři jsme si ještě zahráli nějaké deskovky a šli spokojeně spát.

V neděli se nikomu nechtělo ze spacáků, ale poté, co se třídou rozezněla píseň Poupata od Michala Davida, bylo vstávání otázkou okamžiku. Pro ověření, kolik vědomostí nám zůstalo v hlavě, jsme napsali test a všichni jsme dostali certifikát.

A kam pojedeme příště? Nechejte se překvapit…

Duha Štít


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist