sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Rysi pomáhají spolku "Chráníme mořské želvy"

Napsala Duha Rysi dne 30.září 2021

Letošní tábor byl zaměřený na „Piráty z Karibiku“ a v jedné hře se děti měly přemisťovat po krunýřích želv (obrázky na kartonu) na ostrov - podobně jako to bylo ve filmu. Během této hry se děti dozvěděly spoustu informací o mořských želvách a i tom jak jim alespoň trochu pomoci.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

V měsíci srpnu byly připravovány aukce na facebooku s prodejem malovaných kamínků na podporu spolku "Chráníme mořské želvy". Během volných chvilek jsme s dobrovolníky malovaly kamínky na podporu tohoto ochranářského projektu. Mělo to velký ohlas a většina dětí kamínky malovat přišla i opakovaně. Přidali se i vedoucí a to nejen do malování, ale i do dražení. Během srpna jsme vydražili pro mořské želvy 28 vybraných kamínků v celkové částce 3500,-Kč. Celkem se na všech dražbách vybralo během srpna na želvy více než 40 000,-Kč. Spolek nám zaslal poděkování s tím, že tato částka za naše kamínky bude stačit na záchranu 2100 želvích vajec a tudíž i takového množství malých želviček, které se mohou vrátit zpátky do moře. Jsme moc rádi, že pomáháme přežít ohroženým druhům zvířat a zároveň zvýšit povědomí o potřebě pomáhat naši přírodu chránit a to nejen v naší zemi, ale po celém světě.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist