sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Ohlédnutí za vánočním přespáním

Napsala Duha Křišťál dne 24.března 2023

I když tady máme jaro, ohlédli jsme se za naší tradiční akcí, na kterou pokaždé rádi vzpomínáme. V pátek 16.12. jsme se sešli v klubovně. Každý sebou měl trošku cukroví nebo jiných dobrot od maminky. A taky dárečky. Jeden pro konkrétní osobu a pak jeden "noname", protože obvykle přijdou i kamarádi, co bydlí jinde a schůzky nestíhají.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Lenočka donesla zbytky jednoho těsnění, co se hodily k pomalování a tak jsme si napřed vyrobili ozdoby místnosti a stromečku. Potom přišly na řadu parníkové chlebíčky. Pozor–neplést s perníkem. Parníkové proto, že se na kousky veky vrství spousta věcí až vypadají jako parník na vodě. Koho to nebavilo, hrál různé deskovky. Pak nastala hodina H. Dorazil na chvilku i nemocný Ťuja, přece si to nenechá ujít. Co kdyby tam byl dárek i pro něj. Byl tam a i na všechny ostatní se dostalo. No a protože to obžerství (jak to naspsat slušně?) se musí korigovat, ještě nás čekala hra venku. Nasněžilo totiž dost sněhu (na Lutín) a muselo se toho využít. Ráno nás probudili Stoupa, Lenočka a Maxik, kteří přinesli čerstvou snídani. Dopoledne jsme se vyfotili na nové PF, hráli jsme další hry ve sněhu a byla i pořádná bitva koulovačka. Uklidili jsme, rozloučili se a rozešli domů. Tak ahoj až v příštím roce. Lenočka


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist