sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Legendy Žirovnice

Napsala Duha Častoboř dne 28.července 2023

Děti Duhy Častoboř se na letošním prvním turnusu přenesly do říše legend. Nebylo to schválně, ale tak trochu se nám nepovedl kouzelný rituál. Společně s pohádkovými bytostmi a dalšími legendami, které se historicky vyskytovali v okolí našeho tábora, se vydaly hledat bájného jednorožce, který zmizel z erbu města Žirovnice.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Při putování v říši mrtvých jsme potkali Bílou paní, jezerní víly, pana kováře se svou milou kovářkou a další kouzelné postavy, kterým jsme museli pomoci, abychom se mohli vrátit zpět do světa živých. V cestě nám ale stál Potulný rytíř se svými kumpány a bezhlavým řezníkem po boku. Ačkoliv jsme jeho zradu včas neodhalili, pomocí kouzelných předmětů jsme mohli znovu vykonat rituál, najít jednorožce a vrátit se zas do našeho světa.

 

Tábor byl letos velmi horký, a tak se hry v lese a dovádění u vody střídaly s téměř každodenní pravidelností. Ani úmorná vedra nám ale nedokázala zkazit nejlepších čtrnáct dní v roce, a tak opět děkujeme všem 145 dětem a jejich vedoucím za krásný tábor a moře nových zážitků. Na některé z nich se můžete podívat v následujícím videu:

https://youtu.be/tSsh33K5oqY

 

Za Duhu Častoboř

Adam Hanuš


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist