sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Specifické aktivity pro znevýhodněné

Napsala Duha Čolci Černčice dne 20.listopadu 2023

Mnozí z Vás určitě vědí, že už třetím rokem připravujeme aktivity i pro děti a mládež mimo naši dužinu. Dává nám obrovský smysl být a učit se s dětmi venku. V Přírodní ukázková zahrada "U Lánské cesty" je toho tolik k pozorování a prožívání. Je to místo, kde už jenom samotná návštěva dělá člověku/dítěti hezky.

Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

Ať už mazlí zvířata, pozoruje čmeláky, vážky, rostliny na květnaté louce nebo ochutná zeleninu a bylinky ze zahrádky. Letos jsme vedle programu "Přírodní zahrada na dotek" vyprávěli a prožívali s dětmi i "Příběh vlny".

Cennou zkušeností pro nás průvodkyně byla jak spolupráce se speciálními pedagogy, tak přímo s dětmi se znevýhodněním, ať už sociálním nebo s handicapem. Největší odměnou pro nás je radost a úsměvy, když se za námi děti vracejí.

Počet bezúplatně zapojených znevýhodněných dětí v roce 2023: 150

Děkujeme Duha–sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi za podporu v této cestě, která má obrovský smysl pro nás všechny.

 

Markéta + Markéta, průvodkyně Čolků

 


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist