sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Dlažka jede!

Napsala Duha Klub Dlažka dne 5.března 2024

POZVÁNKA NA AKCE

Ten pocit mám v poslední době dost silný! Dík všem za pomoc, odezvy, nápady … Někde to jde více, někde to trochu drhne, ale jede to! Tento týden vyšel první letošní krásný Dlaždič. Do tělocvičen a na cvičení do klubu se chodí dobře, i když bychom potřebovali posílit zejména na florbalu. Za chvíli vyrazíme na ringo ven. Dáme i softbal?

ZDROJ

https://dlazka.cz/

Přibývá účastníků táborů – celkem je jich 641 (o 50 více než vloni touto dobou). A přibývá také účastníků víkendů.

Letošní hity? Víkendy a tábory pro děti s rodiči či prarodiči. Dva víkendy už máme za námi – Zimní rodeo i Yukon! A budou jarní, zářijové či říjnové víkendy. Na jaře Pohádkové, zvlášť pro maminky či tatínky s dětmi. Bude i turnaj Malé Dláždění pro rodinné týmy. Po prázdninách budou víkendy setkávací – Dědeček Čoko a babička Deli, Trpaslíci, Pohádky i Cirkusový …  


A letní tábory. Nabídka ještě volných táborů je tu – Sherlock Holmes, Dračí říše, Strašidelné lesohrátky i Orličky!
V létě máme dobré turistické akce pro dospělé (samotné či s velkými dětmi od 12 let): Cyklotýden na Vysočině a Orličky či jen tak – nepřijedete?
A skvělé akce pro mládež jsou zde také! Nabízí se účast na Pravé ořechovce, Jedinečné Dlažce na Sázavě či Letní akademie sportu a her …  
Máme právě teď tři sta třicet tři zaplacených členských příspěvků na rok 2024 – což je nejvyšší počet za poslední léta. A řada přidala i bonus pro Dlažku navíc – díky! Má-li někdo zájem být členkou či členem – nasměrujte je do Dlažky.
Pro aktivní je 12.-13.4.2024 v Rajnoškách brigáda a 14.4.2024 proběhne shromáždění. Místa ještě jsou!


Kultura? Máme za sebou dva úspěšné koncerty, Jižní cestu i Jamajku. Zimní rodeo bylo více o kultuře než o sportu, ale o to lépe! Zítra bude koncert Kukulína. Po něm dorazí bluesman světových kvalit v pátek 15.3.2024! Chystáme ples a těšíme se na kapely i na vás! Za dva týdny bude Ondra Fencl s Hromosvodem a v sobotu po něm bude Karneval pro děti i rodiče.
Duben? To jsou pecky! Cimbálovka Harafica, rocker Thomas Atlas a Precedens. Bude i Scrabble a VéTéKáčko!


Velikonoce pro děti jsou jedničkou jara. Chystáme deset příměšťáků – nechcete pomoci jako hlavasi či vedoucí? Letní pobytové tábory jsou zaplněny do necelé půlky – zkuste i vy pomoci sehnat hravé děti!
Máme za sebou úspěšné grantování od Města Přerov. I když o dotaci na Hudboslovení teprve jednáme. Z Olomouckého kraje i MŠMT – ještě odpověď nemáme. Kdybyste nám granty pomohli přeměnit na akce – budeme rádi. Ozvěte se. Ať už jako pořadatelé či účastníci.
Chystáme Velké Dláždění v máji s přihlášenými 14 týmy. Nechcete ještě složit tým či přijet jako pořadatelé?                           

Mussur s jarním březnovým úsměvem


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist