sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Dětem z domovů popřejí Frühlingová, Janoušek, Kiďák a Radečci

Napsal Vladislav Sobol dne 21.září 2007

Iva Frühlingová, Slávek Janoušek, Vojta Kiďák Tomáško a kapela o5 a Radeček budou patřit mezi hlavní gratulanty duhového časopisu pro dětské domovy Zámeček, který v září slaví své 10. narozeniny.

Duha Zámeček, jež časopis vydává, připravila na 28. září velký festivale "POŠLI TO DÁL" na šumperské Hlavní třídě, kde se na pódiu už od 15:30 vystřídají šumperské kapely Zlatý voči a The Neoromantik, talentovaná Patricie, folkaři Slávek Janoušek a Vojta Kiďák Tomáško, hvězdy ze SuperStar Soňa Pavelková a Michal Hudček i talentované děti z dětských domovů

Hlavním hvězdám bude patřit pódim po osmé hodině, těsně před tím se děti z domovů i Šumperáci pokusí vytvořit český rekord v počtu lidí, kteří budou společně hrát na hudební nástroj jednu písničku. Takže neváhejte a vemte si sebou na fesťák i svou kytaru nebo píšťalku!

V odpoledních hodinách připravili pořadatelé i doprovodný program hlavně pro děti – skákací hrad, soutěžní desetiboj o hezké ceny a rozdávání narozeninových balónků pro nejmenší účastníky oslav.

Časopis Zámeček vydává havířovské občanské sdružení Duha Zámeček pro děti ve všech dětských domovech v České republice. Opuštěným dětem přináší každý měsíc nejen zábavu, ale i poučení a příběhy starších kamarádů, kteří již z domovů odešli a snaží se uspět v samostatném životě. Hlavními partnery časopisu jsou Nadace Terezy Maxové, Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových a ministerstvo školství.

Více informací o akci se dozvíte na Rádiu Haná na 103,3 FM a na internetových stránkách www.zamecek.net. Pořadatelům koncertu z Duhy Zámeček, kteří se věnují činnosti s dětskými domovy dlouhodobě, můžete přispět na jejich činnost zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS DUHAZAMECEK na číslo 87 777. Cena zprávy je 30,- Kč, Zámeček z ní získá 27 korun.

Vladislav Sobol


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist