sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

X. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Napsala Jana ©oupalová dne 21.listopadu 2007

Výroční X. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže proběhne v Praze od 23. do 26. listopadu 2007. Tématem volených zástupců české mládeže bude reforma školského systému a atlanticismus v naší společnosti.

Praha, 20. listopadu 2007 – Národní parlament dětí a mládeže (NPDM) je nejvyšší strukturou zastupitelské demokracie dětí a mládeže v České republice. Jeho členové jsou voleni prostřednictvím školní samospráv, městských zastupitelstev a krajských parlamentů dětí a mládeže. Díky unikátnímu mandátu může NPDM prezentovat stanoviska českých dětí a české mládeže.

Na desáté zasedání se do Prahy sjede 60 mladých lidí ve věku 12 až 20 let. Budou zde přednášet postoje svých krajů, diskutovat o aktuálních problémech, budou se vzdělávat a volit své vedení, které NPDM povede během roku. Spolu s nimi dorazí i regionální koordinátoři, kteří projdou řadou školení.

Hlavním tématem letošního ročníku je školský systém České republiky. Účastníci prodiskutují současný stav ve školství, dozví se, jak přesně na sebe školy navazují a jak probíhá přijímací řízení. Vyhodnocen bude dosavadní přínos rámcových vzdělávacích programům, porovnány budou různé přístupy z různých koutů země.

Sekundární téma NPDM je velmi aktuální: atlanticismus v naší společnosti a americká zahraničně-bezpečnostní politika. V pátek 23. 11. proběhne kulatý stůl (diskuse) s paní Alexandrou McKnight, ředitelkou Amerického informačního centra a tiskovou mluvčí Velvyslanectví USA v Praze. Kromě představení amerického školského systému dojde i na témata spojená s umístěním amerického radaru na území České republiky.

V sobotu 24. a v neděli 25. listopadu proběhne řada workshopů a školení. Účastníci se dozví, jak získávat finanční prostředky na své aktivity, jak prezentovat sebe a své názory. Naučí se principy projektového PR a projdou i školením z oblasti práva. Bloky zaměřené na hlavní témata: školský systém a atlanticismus, povedou nezávislí odborníci.

Oficiální část zasedání se odehraje v pondělí 26. listopadu, od 10:00 do 14:00, v Lidovém domě, v Hybernské 7. Projednána budou hlavní témata, dojde na formulaci a schvalování usnesení, proběhne volba předsedy a 1. a 2. místopředsedy. Sladkou tečkou za desátým rokem existence bude narozeninový dort.

Pro více informací se, prosím, obracejte na:

Ladislav Veselý

program Participace

724 506 983

vesely@participace.cz

(na těchto kontaktech můžete domluvit i svou osobní účast)


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist