sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Participace podporuje aktivní přístup k věcem veřejným

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

Dne 4. 9. 2008 se konala tisková konference ministryně vlády ČR pro menšiny a lidská práva MUDr. Džamily Stehlíkové. Duhu na této tiskové konferenci zastupovaly Jana Votavová – vedoucí programu Participace a dužiny Participace a Markéta Rattayová, koordinátorka Dětského parlamentu v Praze 6.
Ministryně při této příležitosti propagovala návrh podpory zvýšení spoluzodpovědnosti a účasti mládeže na místním a regionálním veřejném životě. Výbor pro práva dítěte usiluje o změny, které podpoří zapojení  mladých lidí do místního a regionálního života a jejich polupráci se zastupitelskými sbory.

Duha v rámci programu Participace realizuje projekt Národního parlamentu dětí a mládeže. Aktivity ve formě dětských parlamentů a podílení se na rozhodování v rámci dětských sdružení pomahají dětem a mládeži formulovat jejich pocit zodpovědnosti a aktivní přístup k věcem veřejným.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist