sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Doduhy do Bruselu - nominace interkulturního projektu

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

V roce 2007 přijelo osm dobrovolníku z různých evropských zemí do ČR, aby se v průběhu 4 měsíců podílelo na aktivitách v Duze, nejdříve v základních článcích a poté společně, v rámci projektu Doduhy. Jednalo se o do té doby největší skupinový projekt mládeže, který byl v České republice pořádám ve spolupráci s Českou národní agenturou (ČNA). Autorka a koordinátorka projektu Alena Čápová, byla za projekt Doduhy oceněna cenou Národního dobrovolnického centra Křesadlo 2007 a Duhovou štafetou.
Projekt Doduhy byl spolu s dalšími českými projekty zaslán ČNA Evropské komisi, kde byl jako jediný projekt z České republiky nominován na ocenění programů Mládež v akci s interkulturní dimenzí. Zda Doduhy získá jednu ze 7 cen udělovaných v Bruselu během Evropského týdne mládeže (více zde) ještě netušíme. Budeme držet palce!!! ČNA pozvala zástupce Duhy na setkání pro 200 mladých lidí, kterou pořádá Evropská komise ve spolupráci s Evropským parlamentem od 2. do 6. listopadu 2008.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist