sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Fotosoutěž uzavírá sezónu workcampů

Napsala Jana ©oupalová dne 22.září 2009

Ve čtvrtek 24. 9. 2009 od 19 hod se v Praze v Klubu cestovatelů (Masarykovo nábř. 22) bude vzpomínat na léto a zážitky z workcampů. Sejdou se čeští dobrovolníci, kteří toto léto strávili díky Duze aktivně v různých částech světa.

Letošní workcampy opět nabízely netradiční destinace a projekty, které dobrovolníci z celého světa pomáhali rozvíjet.
 

Ve Finsku se pořádal Etnofestival, na Islandu se pracovalo v tradiční vikingské vesnici, dobrovolnice v Irsku pomáhala organizovat aktivity pro znevýhodněné lidi, V Turecku byl workcamp zaměřen na podporu ekologického výzkumu želv, v Arménii se zase upravovala botanická zahrada, v Portugalsku  workcamp pořádalo regionální kulturní centrum a ve Španělsku dobrovolníci vytvářeli hry a zážitky pro opuštěné děti.

Setkání je tradičně pojato jako fotosoutěž, fotky pořizovali dobrovolníci na svých cestách a zachycující zážitky workcampů nejen po pracovní stránce. Posuďte sami z dopisu Lenky Coufalíkové, která strávila workcamp na konci léta v Itálii.

... Od 28.srpna do 13.září jsem byla členem workcampu v Itálii ve městě Vicenza a pomáhala jsem na festivalu pořádaném místí organizací NO DAL MOLIN. Jak sem již zmínila, zážitek to byl neopakovatelný. Během mého pobytu jsem měla příležitost poznat nespočet milých lidí, jak z řad místních Italů, tak z řad návštěvníků z Ameriky, Belgie.....atd. Prožila jsem čas plný radosti, srandy, přátel, ale taky soudržnosti a boje lidí za stejný cíl. Moji prací bylo připravit festivalový areál do podoby, aby se návštěvníci cítili příjemně a měli možnost prožit plnohodnotný kulturní zážitek. S trochou skromnosti musím říct, že se nám to určitě vydařilo. Ale práce nebyla až tak podstatná:) Vytvořila jsem si tam spoustu přátelství, která, jak doufám, budou pokračovat i nadále....

Duha pořádala rovněž pět workcampů v ČR a celkově tak pomohla na projekty vyslat a přijmout přes dvě stovky dobrovolníků. Že jsou pro zahraniční účastníky zajímavé aktivity v prostředí českých neziskovek, včetně dětských sdružení, dokazuje zájem účastníků z neuvěřitelných vzdáleností, nejvzdálenější dobrovolníci letos na workcampy do ČR cestovali z USA, Japonska, Koreji a Austrálie.

 

popis

Letní sezónu workcampů, která byla velmi pestrá co do množství a nabídky, fotosoutěží uzavíráme. Možnost jet na workcamp je však otevřená po celý rok a zájemci se mohou informovat ohledně průběžně aktualizovaných nabídek. Co takhle třeba jet na 14 dní v prosinci do Palestiny?

Kontakt:

Duha – sdružení dětí a mládeže pro volný čas přírodu a recesi

Senovážné nám. 24, 116 47  Praha 1, http://www.trochujinak.cz/cz/workcampy

Email: workcampy(at)duha.cz, tel.: 234 621 374

Autorky fotografií: Kateřina Rejdová, Petra Kozliková, Veronika Frnková


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist