sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Od pátku jedná Národní parlament dětí a mládeže

Napsala Jana ©oupalová dne 16.listopadu 2009

13. - 17. listopadu 2009 se koná jednání Národního Parlamentu dětí a mládeže (NPDM), kterého se účastní 70 delegátů z místních a školních parlamentů, vyslaných z 10 krajů České republiky. Slavnostní 12. zasedání NPDM s tématem Postavení mládeže v ČR se konalo 16. 11. 2009 v prostorách Valdštejnského paláce, v Senátu ČR. Záštitu nad jednáním převzala paní senátorka PaedDr. Alena Gajdůšková.
Na 12. zasedání NPDM byla zvolena nová předsedkyně NPDM, slečna Aneta Skřebská z Olomouckého kraje, která povede předsednictvo dětských a mládežnických parlamentů po dobu jednoho roku.

Program byl od pátečního večera plný zajímavých workshopů, školení a setkání. V sobotu s delegáty NPDM diskutoval ministr pro lidská práva Michael Kocáb o tématu násilí na dětech a předeším o 20. výročí Sametové revoluce a událostech s ní spojených. Odsouzení totalitních praktik  a omezování svobody projevu, názoru a slova před rokem 1989 je součástí usenesní letošního NPDM.

Projekt Národní parlament dětí a mládeže je realizován základním článkem Duhy, Duhou Participace v rámci programu Participace.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist