sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha slaví dvacetiny

Napsala Jana ©oupalová dne 26.listopadu 2009

Pomyslných dvacet svíček na dortu bude hořet v pátek 27. listopadu, kdy Duze k jejím narozeninám popřejí představitelé základních článků Duhy a další hosté. Milou návštěvou bude Jan Galén Šimáně, k jehož myšlence přátelství rozrůzněných se Duha hlásí. Do Prahy se sjedou zástupci členské základny Duhy z celé České republiky. Oslavy 20. výročí Duhy proběhnou před sobotním valným shromážděním Duhy, Velkou Duhou. Letošní Velká Duha bude volební, delegáti zvolí nové představitele, kteří povedou Duhu po dobu příštích tří let.

 
V základních článcích Duhy (dužinách), které najdete ve všech krajích ČR, pracují dobrovolníci, kteří nabízejí dětem a mládeži zajímavý program pro volný čas a kterým také patří velký dík za jejich práci.

S Duhou děti jezdí na hory, na tábory, na vodu, slaňují, poznávají přírodu, získávají nové znalosti a dovednosti formou her, mohou se umělecky se projevovat, pomáhají znevýhodněným, učí se jednat, diskutovat a taky komunikovat v cizím jazyce, zajímají se o dění kolem sebe a tím aktivně rozvíjí sebe i své okolí. Život dětí a mládeže sdružených v Duze je tak barevnější. Kromě pravidelné činnosti s dětmi a mládeží v základních článcích nabízí Duha projekty pro děti, mládež a veřejnost, které nejsou ve sdružení organizovaní.

Programy Duhy Trochujinak, Participace a Zámeček jsou nejviditelnějšími aktivitami Duhy. Program Trochujinak nabízí dobrovolnické aktivity v ČR i zahraničí, přes víkend, léto, nebo po celý rok. Program Participace rozvíjí možnosti dětí a mládeže, které se chtějí podílet na věcech veřejných, nejznámějším projektem je Národní parlament dětí a mládeže. Program Zámeček vydává časopis Zámeček, který je určen především pro děti z dětských domovů a náhradní rodinné péče a ty ho také samy tvoří. Duha je členem České rady dětí a mládeže, Mezinárodních mladých přátel přírody (IYNF)Mezinárodních přátel přírody (NFI).


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist