sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Tamjdem v Duze Arabela

Napsala Jana ©oupalová dne 7.prosince 2009

Duha Arabela  chce touto formou poděkovat skupině dobrovolníků, která 20. - 22. 11. 2009 pomáhala s malováním a úpravou našich prostor.

Dobrovolníci v počtu 12 osob přijeli do Liberce v pátek večer, ubytovali se a Duha Arabela seznámila účastníky víkendového programu se svými aktivitami. Bylo to příjemné posezení s mezinárodní účastí, kde převládala angličtina.

 
V sobotu začalo stěhování všeho možného a nemožného z prostor, které potřebovaly vymalovat. Potom jsme namíchali barvy, rozdali štětce, vysvětlili pracovní postup a pustili se do práce. Bylo moc pěkné pozorovat mladé lidi při práci, kteří nemají s touto činností žádné zkušenosti. Došlo k tomu, že jedna účastnice malovala štětcem, který byl ještě zabalený v ochranné folii a divila se, že jí nemaluje. Těžká práce byla v případě malování stropů, kterou vydrželi pouze zdatní jedinci (moc jim děkuji).

Po vymalování základní barvou přišlou zdobení stěn. Po dlouhé diskuzi jsme se shodli na tématu, který jsme chtěli zobrazit na stěny. Dobrovolníci se rozdělili do skupinek a každá malovala jednu věc. Myslím, že se jim práce líbila a naše prostory jsou nyní pěkné a zajímavé.

 

Helena Strofová

Duha Arabela


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist