sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Hercem, ekologem, k jogínům i na masopust: od ledna do března šest víkendů s Tamjdemem

Napsala Jana ©oupalová dne 14.prosince 2009

Dvakrát do měsíce vyjíždíme jako parta 15 mladých lidí do různých koutů České republiky vstříc dobrovolnickým zážitkům.

Už jsme si zažili leccos jako – natěrači, trhači lístků, stavitelé divadelních stanů, speleologové, dojiči koz a mnoho dalších.

S námi máte šanci potkat EVS dobrovolníky, kteří přijeli na rok pracovat do Čech, lépe poznat české nevládní organizace a pomoci jim v jejich práci, dozvědět se více odborných informací z daného oboru a vyzkoušet si různé profese.
 

 

16. – 18. leden – Pomalujme zdi a buďme kreativní v Duze Wings

Otevřený klub pro děti a mládež ve věku od 6 do 15 let Duha Ulice je součástí Centra volného času Duha Wings v Ostravě. Zde může mládež smysluplně trávit svůj volný čas, dále klub pořádá jednodenní výlety, víkendové akce a pobyty a jednou ročně letní tábor.

My jedeme do Ostravy za účelem vymalovat klub za použití různých materiálů a technik – street art, koláž, spreje a grafiti – a skutečně popustit uzdu fantazii. Kdo máte chuť si v lednu kromě učení taky něco užít, přidejte se k nám!

 

29. – 31. leden – Na dříví do lesa v okolí Šrí Dévpuridží ášramu

I jogíni v centru Jógy v denním životě - Šrí Dévpuridží Ášram, ve Žďárci u Skutče, si musí přes zimu něčím topit. Jelikož v centru stráví hodně času přednášením o józe, kurzy vaření, meditačním malováním, setkáváním  a karmajógou, rozhodli jsme se jim v lednu vyjet na pomoc se sekáním a skládáním dříví. Kromě práce nás bude čekat zajímavá přednáška o józe a vegetariáni si zde přijdou skutečně na své!

 

19. – 21. únor – Masopustní veselí v Kamence

Občanské sdružení Naše Kamenka vzniklo jako iniciativa několika mladých lidí ve vesničce Kamence v krajině oderských vrchů na východě Čech. Mladí dobrovolníci mají zájem o mezinárodní účast ve svých projektech a organizaci. Unikátním způsobem tak zapojují občany svojí vísky do zajímavých činností, napomáhají rozvoji kulturního života a obnově tradic.

V minulém roce pořádala Naše Kamenka první tradiční masopustní rej a my jsme se rozhodli ji v roce 2010 podpořit. Znásobíme řady masek v průvodu, zpestříme ho původními tanci a hlavně doplníme řady muzikantů. Pojeďte s námi rozvíjet nově založenou tradici.

 

26. - 28. únor - Do Švestkového dvora Divadla Continuo

Aby mělo kde připravovat nová představení a pořádat divadelní dílny pod širým nebem, zakoupilo pohybové a výtvarné Divadlo Continuo již v roce 1995 statek u Českých Budějovic. Snaží se zde vybudovat a provozovat divadelní centrum fungující mimo město a podporovat  tak práci malých nezávislých skupin.

Chystáme se ansámblu vypomoci se zušlechťováním parádních maringotek i statku samotného. Spát budeme přímo v maringotkách. Pojeďte s námi seznámit se s mladými herci z celého světa a zanechat za sebou kus práce!

 

12. – 14. březen – Stavíme bájnou stezku napříč parkem Toulcova dvora

Již se stalo tradicí, že na jaře každého nového roku spojujeme naše síly s YEE - Youth and Environment Europe, mezinárodní ekologickou mládežnickou organizací se sídlem na Toulcově dvoře v Praze.

Tentokráte dokončíme v parku stezku z kamenů a dřeva, kterou jsme začali budovat na jednom z předešlých Tamjdemů, dozvíme se něco o životním prostředí a strávíme bezva chvíle v oáze uprostřed Prahy.

 

26. – 28. březen – Hercem na jeden den v o.s. Benediktus

Občanské sdružení Benediktus je sdružení lidí, kteří na základě křesťanských hodnot žijí život ve společenství zdravých lidí a lidí s postižením. Vznik tohoto sdružení v České republice, přesněji v Chotěboři, inspirovala mezinárodní síť komunit Archa. Klienti společně s pracovníky se také snaží obnovovat kulturní dědictví na Vysočině pořádáním tradičních slavností.

Každoročního představení Pašijové hry, která se hraje pro širokou veřejnost v předvelikonočním týdnu, by se mělo zúčastnit na 60 dobrovolníků spolu s klienty sdružení. S námi máte příležitost doplnit tento počet a strávit víkend trochu jinou dobrovolnickou činností.

Více.

Kontakt:

Markéta Votavová

tamjdem(at)duha.cz

234 621 374


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist