sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Festival Deskohraní 2006

Napsala Klára Zemanová dne 20.října 2006

6. ročník festivalu, který probíhal od 30.9. do 8.10. v pražském Tyršově domě, skončil úspěšně. Opět největším lákadlem byla Ludotéka (otevřený herní prostor, kde si každý zdarma zahraje a naučí se kteroukoli z našich více než 350 druhů her). Ludotéka byla opět v provozu po celou dobu festivalu, vždy od 9:00 do 22:00 hod. Počet návštěvníků odhadujeme na 4000.

Samozřejmě byl zájem i o turnaje a soutěže. Letos se jich uskutečnilo 71 v 25 disciplínách a vstupů do turnajů jsme zaznamenali 1697. Hráči byli z 8 zemí Evropy. Nejpočetnější turnaj byl Čtyřpohár (92 hráčů), hned za ním byl hlavní turnaj ve Scrabble (87 hráčů) a Osadníci (74 hráčů). Překvapil nás Bang!, kterého se zúčastnilo 69 hráčů a stal se tak 4 nejpočetnějším turnajem. Nejnavštívenější novinkou byl turnaj ve Funkenschlagu.

Mezi nejvýznamnější turnaje patřilo Mistrovství ČR v Osadnících z Katanu (vítěz Martin Válek), Mistrovství ČR v Carcassonne (vítěz David Korejtko), Mistrovství ČR v deskových hrách družstev (vítězné družstvo Paluba II), Mistrovství ČR ve Scrabble juniorů (vítězkyně Barbora Červenková) a mnoho dalších kvalifikačních i jiných turnajů.

Vítězem Pětimysli (soutěže o nejuniverzálnějšího hráče) se stal opět Jiří Bauma. Druhý se umístil Martin Galbavý a bronz si odnesl Michal Konfršt. Celkem splnilo podmínky účasti v této soutěži 50 hráčů.

Turnaje se konaly o obou víkendech od rána do pozdních hodin a ve všední dny převážně po večerech. Všední dny dopoledne byly opět určeny pro školy. Děti se učily hry a hrály v malých turnájcích.

Výsledky turnajů a mnohem víc o festivalu najdete na www.deskohrani.cz

Festival organizuje sdružení Duha Děsír – Klub deskových her Paluba (www.paluba.cz) ve spolupráci s Českou asociací Go, Českou federací Dámy, Českou asociací Scrabble, Českou federací Othello, Českou federací Piškvorek a Renju, Českou federací Zatre a mnoha dobrovolníky.

Hlavním sponzorem festivalu je firma dovážející kvalitní deskové hry Albi (www.albi.cz).


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist