sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Zničující Relax víkend aneb opravdový teambuilding

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 17.dubna 2010

Osmičlenný tým organizátorů Duhy Velké Medvědice vyrazil 9. – 11. dubna 2010 na "relaxační víkend" do Nízkého Jeseníku. Ve středisku Relaxa u Rýmařova je čekal především sobotní celodenní program, při kterém někteří div nevypustili duši. Poprvé jsme taky jeli na akci, kde se o nás staral někdo jiný - a my si mohli užívat. Jen to počasí mohlo být víc jarní… Moc to ale nevadilo, víkend se i tak vydařil.

 
Přemýšlet o akcích jen pro organizátory, kde by byl čas se lépe poznat a naplánovat další činnost, jsme začali po prosincové valné hromadě. Všechno uspíšilo to, že na mě jednoho lednového dne z poštovní schránky vypadl katalog agentury S. T. A. N. (Special Team for Adventure in Nature), který ve středisku Relaxa na Žďárském Potoku nabízel sportovně-stmelovací programy se slevou pro neziskovky. Irče i Štěpánce se nápad líbil, zbývalo ještě oslovit ostatní z medvědího týmu. Tak se stalo, že se nás o víkendu po Velikonocích sešlo na středisku RELAXA osm z jedenácti možných. Což byl úspěch.

Hned na začátku jsme dostali osobního instruktora Jirku, který se o nás vzorně staral po celou dobu pobytu, kdykoli jsme něco potřebovali. Organizoval pro nás i celodenní sobotní program venku. Téměř jsme se nezastavili a neodradilo nás ani střídavé počasí ve stylu mrholení – kroupy – sluníčko – déšť. Absolvovali jsme postupně nízké lanové lávky, vysoké lanové překážky, bungee trampolínu, lukostřelbu a nakonec malou a velkou horolezeckou stěnu.

Člověk by nevěřil, jak ho netradiční pohyb dokáže vysílit. V sobotu večer jsme ještě z posledních sil lehce oslavili Štěpánčiny devatenáctiny, v neděli ráno jsme pak cítili všechny kosti a svaly po sobotním outdooru, ale vydrželi jsme dopolední poradu o aktuálních medvědích věcech.

Relaxa je nově opravené středisko. Samozřejmostí bylo čisté ubytování po čtyřech v pokoji a jídlo pětkrát denně. Musím říct, že akce splnila moje očekávání, tedy lépe se poznat, více se stmelit, zarelaxovat si (i když aktivně) a něco naplánovat. Děkuji všem za účast!

 

Fotky z víkendu zde

Hynek Pečinka, Duha Velká Medvědice, www.medvedice.net


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist