sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Bambiriáda 2010 s Duhou Křišťál

Napsala Jana ©oupalová dne 26.května 2010

Duha Křišťál: Po chvíli váhání jsme se rozhodli zúčastnit se letošní Bambiriády v Zábřehu na Moravě. Proč ne? Je to něco trochu jiného, než běžně děláme, okolí bude vědět, že existujeme a taky dáme vědět světu, co to ta Duha vlastně je.

Možná trochu zamrzí tak slabá účast dužin. Dužiny, které v celé republice využily možnost prezentování své činnosti, by se daly spočítat na prstech rukou zdravého člověka. Před všemi zúčastněnými smekám! Při prvotním přemýšlení o účasti vypadalo všechno pohádkově jednoduše, s ubývajícím časem však přibývalo starostí – do poslední chvíle nic nevycházelo, nic jsme nestíhali, ale o tom psát nechci :).
Čas na přípravy zkrátka utekl jako voda a najednou to bylo tady! Po příjezdu na místo jsme obhlédli situaci, potkali se s několika známými tvářemi z jiných větších akcí a pustili se do příprav na vlastní prezentaci. Stavba vojenského hangáru, testování techniky, rozmístění propagačních materiálů, doladění posledních detailů a může se jít na věc!

Pro zájemce – nejen z dětských řad jsme připravili opravdu duhový program. Vybrat si mohli mezi „skákáním“ po tanečních podložkách od DDR.cz, nebo skákání v pytli a následným házením duhových barev na prostěradlo. Pro čekající rodiče byla připravena projekce videí a fotek z našich oddílových akcí a vždy někdo z vedení oddílu, kdo odpovídal na všelijaké zvídavé otázky. Nezaskočili nás ani redaktoři místního časopisu a moderátorky Bambiriády, které nás přiměly říct o sobě pár slov na pódiu.

Celkově akci hodnotíme velice pozitivně. A co nám přinesla? Minimálně dlouho nezapomenutelný víkend, a pokud budou nadšené děti dostatečně přesvědčivé u rodičů, tak i několik nových táborníků.

Na závěr bych rád poděkoval všem, kdo nás podpořili a neméně také organizátorům, za skvěle zvládnutou akci!

Za dužinu Duha Křišťál Lutín – Petr „Hryzal“ Doseděl

http://duha-kristal.lutin.cz/


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist