sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Bambiriáda v Chebu s Duhou KSKD

Napsala Jana ©oupalová dne 2.června 2010

Již po čtvrté se náš oddíl, Duha KSKD Sokolov, zapojil do Bambiriády. Po dvou letech se Bambiriáda v našem kraji vrátila opět do Chebu, do krásného prostoru ohraničeného z jedné strany řekou Ohří a z druhé hradbami chebského hradu. Při prezentaci našeho sdružení se střídalo 26 dětí a čtyři vedoucí. Zatímco vírníky si vyrobil téměř každý návštěvník našeho stánku, vyzkoušet si sedmimílovky se odvážili jen nemnozí. Přesto právě ony poutaly k našemu stánku největší pozornost.
Oblíbené, především mezi mladšími dětmi, byly také dřevárny. Deskové hry lákaly v horku krásného letního dne jen opravdové hráče. Jelikož nás bylo dost, mohli jsme se rozdělit a v době, kdy jsme neměli službu, jsme se také bavili.

Jen kousek od nás zvala hvězdárna (Duha Astra Karlovy Vary), k pozorování Slunce dalekohledem. Také jsme si zde vyrobili raketu. Tomíci z Bukovan prověřili naše znalosti turistických značek, pionýři a B.E.Z. měli připraveno mnoho veselých soutěží. Mnoho zajímavých pokusů přichystali debrujáři. Mateřská centra si zase vymyslela výrobu klobouků, které se vzhledem k slunečnému dni velmi hodily, nebo výrobu balónkových zvířátek. Líbila se nám také prezentace Armády ČR nebo Sboru dobrovolných hasičů, ale nejvíce legrace jsme si asi užili při výrobě crazy účesů. Na řece probíhala soutěž RC modelů lodí a na pódiu v BeatBoxu. A bylo toho ještě mnohem více. Však jsme se ani nedostali k prohlídce hradu, která byla se vstupenkou z Bambiriády zdarma. Moc se nám v Chebu líbilo, a tak se k prohlídce jedinečné císařské falce vypravíme brzy s oddílem.

Vašek Rumcajs Srb, Duha KSKD Sokolov


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist