sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Mezinárodní tábor dužin Arabela a Vega

Napsala Jana ©oupalová dne 6.září 2010

Klaffer (Rakousko) 12.-28.8.2010: Ani tento rok v prázdninovém “menu“ nechyběl tradiční Mezinárodní  tábor pořádaný Kinderfeunnde v rakouském městečku Klaffer.  Malebná krajina uprostřed čisté přírody přilákala mladé lidi z šesti zemí Evropské unie, a to z Rakouska, Polska, Rumunska, Španělska, Itálie a České republiky.
Téma letošního setkání bylo: „Boj proti chudobě a sociálnímu vyloučení“ a program byl opravdu pestrý. Vytvářeli jsme spousty zajímavých věcí z papíru i z přírodních materiálů. Opékali jsme buřty a chlebové těsto, jež nám všem velice chutnalo. Hráli jsme hry, při kterých byla potřeba fyzická zdatnost, ale za nejdůležitější byl považován cizí jazyk, bez kterého bychom se neobešli. Konaly se také národní večery jednotlivých zemí. Česko se předvedlo zejména rumovými kuličkami a polkou. K osvěžení se nám podařilo zajistit dokonce tradiční Kofolu. Celé dva týdny jsme však netrávili jen v horském středisku. Celodenní výlet do Lince byl pomyslnou ,,třešničkou na dortu‘‘. Konal se zde hudební festival, takže o zábavu bylo postaráno. Nechyběla ani návštěva historických památek, k nimž patří nejstarší kostel v Rakousku Mariendom, a samozřejmě nakupování ve značkových obchodech.

Každý ovládal angličtinu na jiné úrovni. Proto nás vedoucí pokaždé rozdělovali do smíšených skupin, abychom se s každým seznámili, naučili se spolupracovat a tolerovat jeden druhého či pomoci vyřešit případné problémy a hlavně odbourat bariéry způsobené odlišnou kulturou a jazykem.

Dva týdny v rakouském Klafferu stály opravdu za to. Všichni jsme si užili spoustu legrace a zlepšili úroveň  své angličtiny, španělštiny, němčiny a polštiny. Doufáme, že příští rok se tam všichni znovu ve zdraví sejdeme.

 

Klára Žambochová

Tábor Duha Vega Krnov a Duha Arabela Liberec


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist