sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Bio, nebio s Tamjdemem

Napsala Jana ©oupalová dne 5.října 2010

Na sklonku září (24.- 26. 9.) se patnáct dobrovolníků projektu Tamjdem vypravilo do Českých Kopist, aby zde vypomohli na dožínkovém díkuvzdání. V komunitním domě sdružení Camphill, které slavnostní ukončení léta spojené s biojarmarkem organizuje, Tamjdem pomáhal již potřetí. Chladné počasí nikoho nerozházelo a v sobotu po poledni se sjelo více než třicet návštěvníků, aby si prohlédli výrobky chráněných dílen, koupili něco kvalitní zeleniny a připojili se k průvodu přes vesnici. Uprostřed polí, které Camphill obdělává, pak celá společnost vzdala hold síle přírody.
Četl se Goethe, kolovala šťáva z hroznů a domácí chléb. Naši dobrovolníci se celé odpoledne věnovali dětem, mleli s nimi mouku a zápolili s ručním lisem na mošt.

V neděli pršelo již vydatněji, ale přehazování dýní z ruky do ruky přes celé pole nás alespoň spolehlivě zahřálo. Sklidili jsme jich dva valníky, k tomu něco pórku a monstrózně pokroucených obřích kedluben.

Vracíme se tam rádi. Dvě rodiny a společenství přátel, kteří v Camphillu žijí a pracují s mentálně postiženými, nás přijali i tentokrát s otevřenou náručí. Za pomoc s přípravou jarmarku a práci na poli nás odměnili výbornou dýňovou polévkou a sytě oranžovou hokkaidó dýní na cestu. Budeme se těšit zase na jaře.

 

Napsal a tento Tamjdem organizoval

Štěpán Zelinger

 

 

Více o Tamjdemech a připravovaných víkendech zde.

Kontakt:

Duha

Markéta Votavová (koordinátorka)

tamjdem(at)duha.cz

tel.: 234 621 374

Projekt Tamjdem je součástí duhového programu Trochujinak, který rozvíjí dobrovolnictví mladých lidí. Projekt je akreditován a podpořen Ministerstvem vnitra ČR.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist