sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

To zas byla prima jízda aneb Sněhojízda v Jizerkách

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 9.února 2011

Během poctivě zasloužených pololetních prázdnin na začátku února pořádala Duha Velká Medvědice první akci v novém roce. A kam jinam v únoru vyrazit, než někam za sněhem. Alpy v Čechách bohužel nemáme, ale i tak jsme se rádi spokojili s příkrými svahy Jizerských velehor. Ty nám patřily po celou dobu, od 3. do 6. února. Nejen nám, ale i účastníkům z klubu přátel přírody Malá liška, kteří jeli s námi.
Původně jsme očekávali, že pojedou lidi z více míst Česka. Proto jsme se rozhodli uspořádat akci v Jablonci nad Nisou. Oproti očekávání jsme měli s sebou Olomoučany a účastníky z hanáckého venkova, kteří tak museli urazit šestihodinovou pouť vlakem, než na ně sedla první sněhová vločka. Přesto nás sever Čech přijal přátelsky.

Skautská základna v Jablonci sloužila dříve jako jesle na kraji sídliště. Nyní se v ní pokoušejí dělat něco pro děti a nabízejí i ubytování. Přestože topení více hučelo, než topilo, a ze sprchy padaly kousky ledu, bylo to ubytování útulné. Odtud jsme vycházeli vstříc programu, jímž byl sníh ve všech podobách, a neodradila nás od něj ani sobotní obleva.

Dvakrát jsme se vypravili na půldenní lyže a snowboard do nedalekého skiareálu v Bedřichově. I přes mlhu, páteční mráz a sobotní oblevu jsme si pobyt na sjezdovce pořádně užili. Po dostatečném vyblbnutí na svahu čekal účastníky další program na ubytovně i mimo ni. Obzvláště náročný byl výšlap neodklizenými jabloneckými ulicemi na rozhlednu Petřín, která byla zavřená. Spravili jsme dojem zákuskem na náměstí, kde navíc zrovna probíhal závod ve freestylovém lyžování. Večery jsme potom trávili relaxací v aquaparku nebo promítáním filmu. Účastníci si také mohli vybrat mezi několika stolními hrami, které jsme s sebou měli.

Z pohledu organizátorů (a snad i účastníků) to byla akce povedená. Na srazu na nádraží se nám objevilo pár nových tváří, takže nakonec se nás v Jablonci sjelo téměř 20 s průměrným věkem okolo 16 let. Velmi rychle se ze všech lidí na akci vytvořila jedna velká parta, která se snad objeví i příště - ať už na březnovém VIP víkendu v Ostravě, nebo na již druhém ročníku úspěšné česko-německé akce Winds of Change, která proběhne tradičně o Velikonocích v Železné u Berouna.

Štěpánka Štrajtová a Hynek Pečinka

 

Fotky z akce jsou zde

Více o nás a naší činnosti zde


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist