sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Zimní Tamjdem v Ašrámu

Napsala Jana ©oupalová dne 1.března 2011

O víkendu 18. – 20. února jsme s Tamjdemem letos poprvé (ale určitě ne naposled) vyrazili za jógou do Šrí Devrípudží Ašrámu ve Ždárci u Skutče. Sešlo se nás dost, celkem čtrnáct pohodových dobrovolníků. Naplánované bylo hlavně dělání dřeva, takže jsme sekali, řezali, káceli, nosili, sbírali, lámali, vozili, skládali a rovnali dřevo, klacíky i dřívka. S jistotou můžeme prohlásit, že díky nám v ašrámu určitě nezmrznou!
Krom toho jsme se ještě dali do boje s místními krtky, kterých tu musí bydlet celá kolonie, soudě podle neuvěřitelného množství krtinců, které jsme se snažili srovnat se zemí. A konečně jsme také hrabali a pálili trávu nebo vozili kameny od potoka.

Každé ráno jsme měli rozcvičku v podobě hodinového cvičení jógy a v sobotu večer povídání s Honzou (mistrem jogínem), který nám řekl spoustu zajímavých věcí o józe a ašrámu. Samozřejmě jsme si udělali i čas na hry, i na večerní procházku do hospůdky vzdálené 30 minut chůze.

Tak zase brzy naviděnou, ašráme!

Verča Haasová (spoluorganizátorka tohoto Tamjdemu)

 

Více: http://www.trochujinak.cz/cz/tamjdem/

Koordinátorka: Markéta Votavová, tamjdem(at)duha.cz

Tamjdem je projektem dobrovolnické služby akreditovaným Ministerstvem vnitra ČR.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist