sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Mafie pošesté

Napsala Jana ©oupalová dne 22.dubna 2011

Duha Gymnazion klub: Mafie je kriminální organizace s přísnou hierarchií původně operující v Itálii. Mafie je ale také vícedenní městská hra zaštítěná Duhou Gymnazion klubem, která probíhá v Praze už po tolikáté, že se o ní lidé začínají bavit jako o každoroční.

 
Úkolem každého hráče je vypátrat podle několika indicií jiného mafiána a něžným dotekem bílé rukavičky jej herně vyřadit ze stavu živých. Při tom nikdo netuší, kdo jde po kom ani kdo vlastně hraje. Každý z nich musí nepřetržitě dávat pozor, protože Mafie probíhá 24 hodin denně, zhruba měsíc v kuse a to na pozadí běžného života všech zúčastněných.

Mafie je proto i skupina mladých (alespoň duchem), kteří se nebojí vypnout počítač, vyrazit po škole na neobjevená místa Prahy a poznat tam neznámé, ale přitom podobně založené společníky v zločinu. Zkušené oko hned odhadne, že pokaždé jde o neopakovatelnou příhodu, která čeká jen, aby se mohla odehrát. Při setkáních na konci hry proto kolují historky, kterým by bylo zatěžko věřit, kdyby každý sám neměl podobnou. Mafián odvážně se pouštějící za svou obětí do bazénu, vybaven jen plavkami a bílou rukavičkou, zběsilá honička během tělocviku skrz několik šaten, vytrvalý lovec, který se nechal zavřít do skříňky své oběti, nekonečné číhání, neuvěřitelná smůla, ale i šťastná setkání. Spektrum zážitků, které spojuje hráče je naprosto jedinečné a neopakovatelné.

Nejinak tomu je i tento ročník. Přihlásilo se téměř půl třetí stovky mafiánů a po měsíci hry jich naživu zbývá chabých patnáct. Nejschopnější lovec jde právě po své šestnácté oběti a zda ji dostane, je stále ve hvězdách. Což je srovnatelné i s roky předešlými.

Naopak větší činorodost panuje mezi hráči vyřazenými. Ti nejsmolnější, kteří vypadli mezi prvními, dostali pozvánku na kratší, ale intenzivnější hru – LARP - z prostředí vězení. Naopak celé postupně se rozrůstající Záhrobí se opakovaně scházelo při příležitosti turnajů v kuličkách, které nejspíše budou pokračovat i po posledním výstřelu Mafie.

Nakonec vypukne příměří (až budete číst tyto řádky, půjde o minulost), válečné sekery, či chcete-li samopaly, budou zakopány a všichni se budeme moci sejít a vyprávět a plánovat. A bude ticho v mafiánské Praze. Ale maximálně půl roku, déle to mafiáni nevydrží a zase se bude něco dít. Pokud se chcete včas dozvědět více, sledujte http://podsveti.cz

Marcus Camaro (Marek Soukup ), Duha Gymnazion klub, Praha


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist