sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Tangram v programu Grundtvig

Napsala Jana ©oupalová dne 2.června 2011

V březnu tohoto roku uspořádala Duha Tangram mezinárodní workshop v rámci programu celoživotního vzdělávání Grundtvig. Téma našeho workshopu byla románská a gotická architektura a umění v Praze. Všechny naše aktivity v rámci Duha Tangram jsou zaměřeny pro skupinu osob jak s handicapem, tak i bez handicapu . Také pro tento workshop jsme vytvořili integrovanou skupinu účastníku.

Workshopu se zúčastnilo 16 osob starších 18 let, z 8 různých zemí Evropské unie. 6 účastníků bylo nevidomých nebo  se zbytky zraku. Jeden účastník byl nevidomý i neslyšící současně.

Pomocí hmatových metod jsme seznamovali účastníky s jednotlivými elementy románské a gotické architektury. Připravili jsme specielní učební pomůcky a reliéfní mapy. Navštívili jsme haptické výstavy v Národní galerii a v Museu hlavního města Prahy. Pražské románské gotické stavby jsme si prohlíželi i v reálu.

V keramické dílně jsme si všichni vytvořili model gotického okna. Ve výtvarném ateliéru jsme si vyzkoušeli práci s barevnými sklíčky a jejich spojování do vitráží, podobně, jako jsou některá barevná gotická okna.

Pro mnohé nevidomé účastníky byl tento workshop první příležitostí, kde se dozvěděli o románských a gotických stavbách a kde dostali také představu o jejich rozměrech, tvarech a velikostech. Ve skupině panovala velice milá a přátelská atmosféra, což bylo také velmi důležité.

Věříme, že budeme mít opět možnost seznámit s naší románskou a gotickou architekturou a uměním v Praze i další zájemce, protože poznání historie a umění hraje důležitou roli v rozvoji každého člověka.

Duha Tangram, PaedDr. Marie Wolfová

Kopeckého 29, 169 00 Praha 6 , www.tangram.iplace.cz


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist