sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Křištál se na Bambirádě podělila o zábavu i o prasátko

Napsala Jana ©oupalová dne 3.června 2011

Duha Křišťál: Jako každý rok, i letos se náš oddíl, Duha Křišťál, zúčastnil celorepublikové akce Bambiriáda, a to 27. a 28. května v Zábřehu na Moravě. Evropská unie vyhlásila letošní rok jako rok dobrovolnictví a celá Bambiriáda, která je postavena na práci dobrovolníků, nesla podtitul „Máme se o co podělit“. A to my opravdu máme!
Věnujeme se celoroční činnosti s dětmi. Pořádáme jednodenní i víkendové výlety, letní tábory a každou středu se scházíme v klubovně v Lutíně, kde se společně oddáváme sportovním, výtvarným, vzdělávacím a dalším aktivitám.

Ačkoli nám počasí nepřálo, v pátek jsme plni energie a nadšení dojeli na místo, kde jsme postavili hangár (vojenský stan) – naši centrálu. Připravili jsme si dvě disciplíny. Pro získání kartičky s logem oddílu museli návštěvníci splnit alespoň jednu z nich. Za nasbírání určitého počtu karet pak mohli získat stolní hru. První úkol byl čistě výtvarný. Děti vyráběly chodící berušku. Druhý úkol byl z jiného soudku. Soutěžící si zaskákali na taneční podložce v rytmu písničky. A jak se to dětem líbilo! A nejen jim, dokonce i rodičům. Díky podpoře Duhy, jsme mohli dětem na tváři vykouzlit úsměv, když si na památku si od nás mohly odnést různobarevné magnetky, placky, pexesa a dokonce i plátěné tašky, které na sobě hrdě nesly text: „Jsem kluk/holka z Duhy“. Po těch se jen zaprášilo.

Poslední atrakcí našeho stanoviště bylo focení s prasátkem. Náš malý maskot se ochotně vyfotil s každým, kdo si o to řekl. Na památku si fotografii mohli návštěvníci stáhnout z našich stránek (duha-kristal.lutin.cz/prasatko).

I přes nepřízeň počasí jsme všechno zvládli na výbornou a odjížděli jsme s pocitem dobře odvedené práce a s pocitem, že se s vámi máme vážně o co podělit.

Tomáš „Králík“ Vondráček, Duha Křišťál


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist