sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Hallo! Zdravím z Tübingenu.

Napsala Jana ©oupalová dne 6.června 2011

Ondřej Horák, Duha Gymnazion klub: Z města, kde vládnou studenti a studia. Kde každý jazyk najde někoho, kdo jím vládne. Kde se vaří dobré pívo a jezdí se na legračních gondolách s legračními opěrátky - tzv. Stocherkahn – po řece Neckar. Na ja, z města, kde pořád tím hlavní jazykem je němčina, a proto se tu už hafo let koná seminář německého jazyka IJAB spojený s návštěvami místních organizací pracujících s mládeží.
Dopoledne a kus odpoledne trávíme společně s partou dalších 19 mezinárodních "youth-workerů" v SIT (Sprachinstitut Tübingen), odpoledne pak ochutnáváme to, čemu se říká v Německu social-work a youth-work. Po večerech jsme v hostitelských rodinách a pokoušíme se svou lámanou němčinou (kurz je pro začátečníky) trošku poklábosit. Někdy to opravdu není snadné, přál bych vám slyšet švábský dialekt! Po nocích pak užíváme bohatou nabídku pestrého, byť relativně poklidného studentského města. Na spánek ani odpočinek tu čas není.

Kurz je opravdu velmi intenzivní po všech stránkách.

Tschüss!

Ondra Horák, Duha Gymnazion klub


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist