sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Tábor Duhy Rysi - Legenda o sovích strážcích

Napsala Jana ©oupalová dne 19.srpna 2011

Duha Rysi: Již několikátým rokem  vyrážíme na tábor do Jihočeského kraje, do místa plného rybníků, krásné přírody na okraji České Kanady. Toto místo nám všem učarovalo a rádi se sem každým rokem o prázdninách vracíme. V bezprostřední blízkosti tábora máme rybníky, potoky, říčku, louku i les. To vše je většině z nás, kteří bydlíme ve stotísícovém městě vzácné a proto si přírody užíváme během 14-ti dní plnými doušky.

Počasí nám moc nepřálo, ale nejinak na tom byly letos všechny jiné táborové turnusy.


Atmosféru tábora dokresloval výr velký Martin.

Příroda nám pomalu vrací, jak se k ní jako lidstvo chováme a proto i do budoucna budeme muset počítat s velkými teplotními výkyvy, se střídáním slunných a deštivých dní, s povodněmi a silnými bouřkami. I přes nepřízeň počasí jsme stihli všechno zásadní a žádná část naplánovaného programu nemusela být odložena na někdy příště.

Během celého tábora probíhala etapová hra na motivy filmu "Legenda o sovích strážcích" a celou atmosféru dokresloval výr velký Martin, kterého přivezla Želva s sebou. Služební oddíl měl možnost držet výra během nástupu na sokolnické rukavici a během noci pomáhal hlídkám střežit tábor. Etapy byly někdy náročné na fyzičku, jindy naopak bylo potřeba zapojit odpočívající mozky. Během dopoledne jsme trénovali tábornické dovednosti, které zahrnovali střelbu ze vzduchovky, lasování, uzlování, odlévání stop, poznávání rostlin, dřevin a hub a mnoho dalších.

Během celodenního výletu jsme navštívili Jindřichův Hradec. Někteří shlédli největší pohyblivý betlém "Krýzovy jesličky", jiní zase vyšplhali na Černou věž místního hradu. Po prohlídce města jsme nasedli na vlak tažený parní lokomotivou úzkorozchodné dráhy, která nás provezla částí České Kanady. V zastávce Kunžak Lomy lokomotiva dočerpávala vodu a my odtud vyrazili pěšky do tábora. Cesta byla relativně dlouhá a náročná, několikrát jsme museli překonávat elektrické ohradníky a procházet ohradami plnými dobytka. Podařilo se nám dorazit za sucha, ale chvíli po tom co jsme přišli, začalo pršet.

Večerní programy byly velmi různorodé, neboť každý večer byl připraven někým jiným. Kouzlo slavnostního táborového ohně jsme si letos užili dostatečně, neb jsme táborák přemístili na jiné, mnohem lepší a hlavně suché místo. Během závěrečného táborového ohně, který zapalovali čtyři nejlepší táborníci, byly předány žluté kvítky a březové lístky. Na závěr můžeme jen konstatovat, že se tábor vydařil a můžeme se těšit na další, který bude za rok.

 

Jitka "Želva" Vokurková, Duha Rysi


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist